درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

درخواست حضوری ویزای کانادا


  روش قدیمی تر ارائه درخواست ویزای کانادا روش حضوری است. در این روش کلیه مدارک به صورت کاغذی Paper  به سفارت ارائه داده می شوند. نحوه پرداخت هزینه های سفارت در مراکز مختلف متفاوت است، به عنوان مثال در کشور ترکیه باید رسید بانکی واریز وجه را ارائه نمایید و در امارات باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنید. مدارک ترجمه شده ارائه شده به سفارت، به شما بازگردانده نخواهد شد. انگشت نگاری نیز هم زمان با تحویل مدارک انجام می گیرد. پس از آن متقاضی یک شماره پیگیری دریافت می کند و باید از طریق وارد کردن آن در سایت شرکت VFS از وضعیت پرونده خود مطلع شود.


 در حال حاضر خدمات کامل مرتبط با این روش یعنی پرداخت واریزی سفارت، هزینه های مرتبط با سرویس VAC و همراهی متقاضیان در روز انگشت نگاری در شهرهای استانبول و آنکارا صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که در ترکیه باید مبلغ واریزی به گارانتی بانک پرداخت شود و برای این امر فرد پرداخت کننده باید اقامت ترکیه را دارا باشد. سایر کشورها نیز هر کدام قوانین مخصوص به خود را برای پرداخت واریزی اعمال می کنند.


 انتخاب یکی از روش های آنلاین و یا حضوری به عهده فرد متقاضی می باشد. اما از آنجائی که گاهی پرونده های کاغذی با تاخیر جوابدهی سفارت روبرو می شوند و یا به دلیل سهل انگاری شرکت VFS پاسخ سفارت دیر به متقاضی اعلام میشود، مشاوران ایران آنکارا این روش را توصیه نمی کنند.