درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

آسمانخراش درخت آسمان

آسمانخراش درخت آسمان

آسمانخراش درخت آسمان به نماد جدید شهر توکیو تبدیل شده و از محبوبیت بسیاری در بین بازدید کنندگان این شهر برخوردار است. تا پیش آنکه برج درخت آسمان تکمیل و آماده بهره برداری شود، برج توکیو نماد قدیم  این شهر بود ولی پس از بهره برداری از این پروژه ۶۳۴ متری همه نگاهها به سمت آن تغییر کرد تا جایی که بازدید کنندگان در صف طولانی برای بازدید از این مجموعه می ایستند و بلیط گرانقیمت ۲۰۶۰¥ آنرا به راحتی پرداخت میکنند.

tokyo-skytree_32 tokyo-skytree_11

درخت آسمان که بلند ترین برج مخابراتی و دومین برج بلند جهان است،در سال ۲۰۰۸ ساخت آن شروع شد و تا سال ۲۰۱۲ فرآیند ساخت آن تکمیل و درهای آن گشوده شد. بلندترین نقطه قابل دسترسی برای عموم ایوان تماشای بالا با ارتفاع ۴۵۰ متر و ظرفیت ۹۰۰ نفر و در بالای آن یک مسیر مارپیچ شیشه ای وجود دارد که نمایی رویایی از خیابانهای توکیو و رودخانه سومیدا را دارد.

 وجود قسمتی با کف شیشه ای که بازدیدکنندگان با ایستادن و راه رفتن بر روی آن  احساس قدم زدن در آسمان را خواهند داشت. ایوان تماشای پایین هم ۳۵۰ متر ارتفاع دارد و گنجایش پذیرش ۲۰۰۰ نفر را دارد که هر دو بلندترین نقاط برای تماشا در ژاپن و جزء بلندترینها در تمام جهان است.

نام اولیه این برج موساشی (MuSaShi) به معنی Mu=6، Sa=3 و Shi=4 برج ۶۳۴ بوده که به (Sky Tree) تغییر کرده است. سازه این مجموعه فلزی است و سه طبقه هم در زیر زمین دارد. برج درخت آسمان که دارای ۱۳ آسانسور سریع است، یک برج رادیو تلویزونی و مخابراتی و شامل رستوران و دو ایوان تماشا است. پس از اینکه برج قدیم توکیو به دلیل احاطه شدن توسط ساختمانهای بلند دیگر توانایی پوشش سراسری مخابراتی و امواج را نداشت، برج جدید جایگزین آن شد.

tokyo-skytree_04 tokyo-skytree_01

طراحی آن در سال ۲۰۰۶ منتشر شد و اساس طراحی آن به شکل یک سه پایه است که از ارتفاع بالای ۳۵۰ متری به صورت استوانه ای میشود تا بتواند نمایی ۳۶۰ درجه و پانارومایی را ارائه دهد. به گفته طراحان در برابر زلزله کاملا مقاوم است به صورتی که در وسط برج یک محور اصلی از جنس بتن مصلح قرار دارد که به ضربه گیرهای هیدرولیکی متصل است و میتواند تا ۵۰% از نیروی زمین لرزه را ذخیره کند.

رنگ نور پردازی زمینه بیرونی آن رنگ سفید با نور ضعیفی از آبی روشن است که رنگ سنتی ژاپنی است و به نام آیجیرو نامیده میشود. نورپردازی دارای دو طرح Iki به معنی شیک و رنگ آبی آسمانی و طرح Miyabi به معنی ظرافت و رنگ بنفش است که بصورت متناوب استفاده میشود و نور پردازی توسط لامپهای LED صورت میگیرد.

skytree20120921 Sky_Tree_at_night_(Miyabi)


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz