درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

اجازه تحصیل در کشور کانادا

اجازه تحصیل در کشور کانادا

تعداد دانشجویان بین‌المللی حاضر در کانادا ۲۵۰۰۰۰ نفر است، این رقم دائما درحال افزایش است.

مجوزتحصیل سندی است که به‌وسیله اداره شهروندی و مهاجرت کانادا صادر می‌شود که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا در زمان محدودی در کشور کانادا به تحصیل بپردازند.

اکثر دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور کانادا به مجوز تحصیل نیاز خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کشور کانادا بدون مجوز تحصیل، لطفا کلیک کنید. 

کسب اولین مجوز تحصیل:

۱-اگر یک دانشجوی آینده‌نگرهستید، باید ابتدا درباره نوع برنامه‌ای که که مایل به دنبال‌کردن هستید تصمیم‌گیری نمایید و تعیین کنید که کدام موسسه درخور رشته تحصیلی شما است. دانشکده‌ها باید در لیست موسسات آموزشی قرار گیرند.

۲- هنگامی‌که یک یا چند محل تحصیلی انتخاب شدند، باید درباره چگونگی اخذ پذیرش اطلاعاتی کسب کنید.

۳- هنگامی‌که پذیرش یک یا چند دانشکده را اخذ کردید، باید مجوز تحصیل یا درصورت لزوم، ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست کنید. ویزای اقامت موقت درصورتی نیاز است که شما شهروند کشوری باشید که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) ویزای موقت را برای ورود شما به کشور کانادا لازم بداند. شهروندان کشورهای معاف از ویزا به ویزای اقامت موقت نیازی ندارند.

  • به‌خاطر داشته باشید که هنگامی که مجوز تحصیل درخواست می‌کنید، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) شما را ملزم می‌کند تا تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرید و گواهی تایید صلاحیت پلیس را ارائه دهید.
  • اگر شما قصد تحصیل در مونترال یا دیگرشهرهای ایالت‌های کبک را داشته باشید، به تایید اداره مهاجرت دولت کبک نیاز خواهید داشت.

پس از ورود:

هنگامی‌که به کشور کانادا وارد می‌شوید، باید مجوز تحصیل خود را حفظ کنید و مجوز کار کسب کنید. همچنین باید در برنامه درسی خود ثبت‌نام کنید و در جهت تکمیل آن پیشرفت منطقی و بموقعی داشته باشید، قصور در انجام این‌کار ممکن است منجر به اخراج شما از کشور کانادا شود.

  1. پس از کسب مجوز تحصیلی، دانشجویان درطی دوره تحصیلیشان در کانادا به تمدید یا تغییر مجوز تحصیلی نیاز دارند.
  2. با توجه به برنامه تحصیلی‌تان، می‌توانید در زمان تحصیل به کار هم اشتغال داشته باشید. دانشجویان تمام وقت، اگر به‌طور تمام وقت ثبت‌نام کرده باشند به مجوز کار نیازی ندارند. مجوز تحصیل به‌طور خودکار به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به درخواست مجوز کار مجزا، در طی جلسات دانشجویی هفته‌ای بیش از ۲۰ ساعت کار خارج از دانشگاه داشته باشند و در تعطیلات برنامه‌ریزی شده به‌صورت تمام وقت کار کنند. دارندگان مجوز تحصیلی باید برای کسب مدرک، دیپلم یا گواهینامه از موسسه تعیین شده، آموزش دانشگاهی، حرفه‌ یا تخصصی را برای شش ماه یا بیشتر دنبال کنند.

پس از فارغ‌التحصیلی، بسیاری از دانشجویان برای زندگی و کار در کشور کانادا می‌مانند

مجوز تحصیلی ۹۰ روز پس از پایان تحصیلات از درجه اعتبار ساقط می‌شود. تبعه خارجی برای ادامه حضور در کشور کانادا باید مجوز کار معتبر یا مجوز دیگری کسب کند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان برای تسهیل اقامتشان، مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی دریافت می‌کنند. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجدشرایط، پس از اتمام تحصیلات خود مجاز به کار تمام وقت هستند، مگر این‌که تصمیم به درخواست مجوزکار پس از فارغ‌التحصیلی بگیرند. مجوزکارپس از فارغ‌التحصیلی، به‌ویژه از طریق کلاس‌های تجربی کبک یا کلاس‌های تجربی کانادایی، به درخواست اقامت دائم کانادا سهولت می‌بخشد.

برای پی‌بردن به اینکه آیا واجدشرایط مجوز تحصیل در کشور کانادا هستید فرم رایگان ارزیابی آنلاین در سایت سفارت کانادا را تکمیل کنید.

برای کسب‌اطلاعات بیشتر لطفا به قسمت سوالات و پاسخ‌های متداول برای تحصیل در کانادا مراجعه کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz