درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

اخبار و اطلاعات ویزای دانشجوی آمریکا

اخبار و اطلاعات ویزای دانشجوی آمریکا

۵ واقعیت در مورد ویزایهای F-1 در ایالات متحده برای دانشجویان

دسته ویزای F-1 مخصوص دانشجویانی است که وارد پیش دانشگاهی، دانشگاه و مدارس متوسطه، فراگیری زبان و نهادهای علمی دیگر می شوند. اولین قدم برای دانشجوی احتمالی این است که در یک مدرسه ثبت شده (دانشگاه/پیش دانشگاهی) که مورد تایید سازمان دانشجویان و مهمانان مبادله ای باشد.

ما فهرست برخی از رایج ترین سوال ها در خصوص قوانین و مقررات ویزای دانشجویی F-1 را از دانشجویان و برای دانشجویان جمع آوری کرده ایم:

برای ویزای دانشجویی F-1 چه چیزهایی لازم است؟

  • باید در یک نهاد علمی یا برنامه آموزش زبان شرکت داشته باشید؛
  • باید به عنوان دانشجوی تمام وقت جذب آن شوید؛
  • مدرسه شما برای پذیرش دانشجوی خارجی باید مورد تایید اداره گمرک و مهاجرت ایالات متحده باشد؛
  • باید مدارک مالی لازم برای تکمیل تحصیل خود را ارائه دهید؛
  • باید ثابت کنید که قصد عوض کردن اقامت خارجی خود را ندارید.

آیا می توانم به خارج از ایالات متحده سفر کنم؟

بله. بعد از غیبتی کمتر از پنج ماه می توانید به ایالات متحده بازگردید. اگر ویزای F-1 قبلی شما منقضی شده باشد باید یک ویزای جدید بگیرید. قبل از خروج از ایالات متحده، مسوولان مدرسه مورد نظرتان باید فرم I-20 شما را امضا کنند.

آیا می توانم به مدرسه دیگری منتقل شوم؟

بله. شما باید مدرسه قبلی خود را در جریان قرار دهید و با مسوولان مدرسه مقصد همکاری کنید تا سوابق سامانه اطلاعات دانشجویان و مسافران تبادلی شما را منتقل کنند. همچنین باید از مدرسه جدیدتان یک فرم I-20 جدید بگیرید و فرم کامل شده I-20 را طی ۱۵ روز پس از جابه جایی به مقامات مدرسه مقصد تحویل دهید.

ویزای دانشجویی۲

آیا می توانم در ایالات متحده کار کنم؟

ویزاهای F-1 فقط امکان ادامه تحصیل را به دانشجویان خارجی می دهند لذا قوانین سخت گیرانه ای در این خصوص وجود دارد. دانشجویان دارای ویزای F-1 معمولا اجازه دارند در محوطه دانشگاه محل تحصیل خود تا سقف ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. همچنین دو برنامه آموزشی وجود دارد که دانشجویان دارای ویزای F-1 تحت آن اجازه کار دارند. دانشجویان دارای ویزای F-1 باید همیشه قبل از اقدام به کار در ایالات متحده از مسوولان مدرسه مقصد خود (یا مشاور دانشجویان خارجی مدرسه) مشاوره بخواهند.

با ویزای F-1 چه مدت می توانم در ایالات متحده تحصیل کنم؟

وقتی وارد ایالات متحده می شوید، افسر مهاجرت در نقطه ورود یک کارت I-94 برای شما صادر خواهد کرد که وضعیت غیرمهاجرتی شما (F-1) و اقامت مجازتان را مشخص می کند. معمولا این مدت به صورت «مدت وضعیت»  بر روی کارت I-94 دانشجو مشخص می شود؛ یعنی مادامی که در برنامه مدرسه یا دانشگاهی برای تکمیل تحصیلات خود حضور دارید، مجاز به اقامت هستید. پس از پایان برنامه، شما ۶۰ روز فرصت دارید از ایالات متحده عزیمت کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz