درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

اخبار و اطلاعات ویزای کاری موقت کانادا

اخبار و اطلاعات ویزای کاری موقت کانادا

پیش از ورود شما به کانادا، کارفرمای شما باید چه‌کاری انجام دهد؟

کارفرمای شما باید جزییات شغل شما را به اطلاع اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برساند. این جزییات عبارتند از:

  • شرح وظایف
  • دستمزد و شرایط کاری
  • توضیح شایستگی‌های لازم
  • ثبت‌نام یا مجوزهایی که شما به آن نیاز دارید
  • نام، تاریخ‌تولد، محل تولد و آدرس شما.

کارفرما باید نشان دهد که استخدام یک تبعه خارجی برای پر کردن یک سمت تاثیر خنثی یا مثبت بر بازار کار کانادا خواهد داشت.

یک مشاور شغلی به بررسی شرایط شغلی مربوط به حرفه شما می‌پردازد و تعیین می‌کند که آیا پیشنهاد شغلی شما دستمزد معمول را برآورده می‌سازد. همچنین مشاور احتمال انجام این کار توسط یک شهروند کانادایی یا مقیمان دائمی واجدشرایط را بررسی می‌کند. اگر جواب منفی بود و دیگر شرایط مناسب بودند، اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) پیشنهاد کاری شما را تایید می‌کند. سپس تاییدیه پیشنهاد استخدام را صادر می‌کنند و آن‌را به دفتر خدمات ویزای مربوط به کشور شما ارسال می‌کنند.

کارفرما باید موارد زیر را برای شما ارسال کند:

  • یک نسخه از نامه تاییدیه نظر بازار کار اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برای شغل پیشنهادی به انضمام شماره پرونده
  • جزییات پیشنهاد شغلی، به‌طوری که بتوانید در زمان درخواست مجوز کار آن‌را به کارمندان اداره مهاجرت ارائه دهید.

زمانی که شما وارد کشور کانادا می‌شوید کارفرمای شما مسئول ترتیب‌دادن بیمه پزشکی و مزایای کاری شما است.

بعضی از مشاغل از دریافت LMO اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) معاف هستند. جزییات مربوط به این معافیت را می‌توانید در وب‌سابت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا مشاهده کنید.

آنچه که دارنده ویزای موقت کار باید انجام دهد…

هنگامی که کارفرمای شما مدارک ضروری را برایتان ارسال می‌کند، باید از سفارت کانادا درخواست ویزای کاری موقت کنید. هنگامی‌که به عنوان گردشگر در کشور کانادا هستید، نمی‌توانید درخواست ویزای کار کنید. به‌یاد داشته باشید که نسخه‌های کپی تاییدیه نظر بازار کار و جزییات شغل پیشنهادی را ضمیمه درخواست خود کنید. شما باید هزینه‌های پردازش غیرقابل بازگشت را پرداخت کنید. لطفا برای اطلاع از هزینه‌ها به بروشور هزینه‌های مهاجرت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا مراجعه کنید یا از یکی از کارمندان اداره مهاجرت سوال کنید.

زمانی که درخواست شما در حال بررسی است، ممکن است از شما خواسته شود تا با مقامات اداره شهروندی و مهاجرت کانادا در کشور خود مصاحبه کنید و یا  اطلاعات بیشتری را به این اداره ارسال کنید. با توجه به شغل موردنظر و طول مدت اشتغال در کشور کانادا، باید تحت معاینات پزشکی قرار گیرید که هزینه‌های آن‌را خودتان باید پرداخت کنید.

اگر شما صلاحیت و همه مدارک موردنیاز را داشته باشید (از جمله تایید پیشنهاد شغلی از اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)) با اجازه کار شما موافقت خواهد شد. در بعضی موارد، یک ویزای اقامت موقت در پاسپورت شما صادر می‌شود. به یاد داشته‌باشید که ویزای کار به معنای اجازه ورود به کشور کانادا نیست و تایید اجازه کار شما تضمینی برای این نیست که افسر مهاجرت در مرز ورودی به شما اجازه ورود به کشور را خواهد داد.

اگر شما به‎وسیله یکی از دفاتر ویزای خارج از کشور کانادا مجاز به کار در داخل کانادا شده‌اید، نامه‌ای دریافت خواهید کرد که  باید به محض ورود به کشور کانادا به افسر مربوطه نشان بدهید. شما باید پاسپورت، ویزا (در صورت نیاز) و هرگونه اسناد و مدارک مربوط به سفر (مانند بلیط هواپیما) را با خود به‌همراه داشته باشید. در مرز ورود، اجازه کار شما صادر خواهد شد که در آن تعیین شده است که شما می‌توانید تنها در یک شغل خاص، برای یک دوره زمانی معین و برای یک کارفرمای معین کار کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz