درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ازدواج در امریکا

ازدواج در امریکا

ازدواج در هر کشوری رسومات خود را دارد. قوانین ازدواج در ایالات متحده امریکا، ایالتی می باشد. لذا هر ایالت حق دارد قواعد خاص خود را برای ازدواج وضع کند. ازدواج در امریکا به دو شکل کلی صورت می گیرد:
–    ازدواج بر اساس رویه قضایی (Common Law) که آن را ازدواج عرفی نیز می توان دانست.
–    ازدواج بر اساس سند و عقدنامه(Marriage License)  که ازدواجی است که دو طرف عقد شرایط لازم برای ازدواج را مهیا نموده و سپس توسط نهاد رسمی عقد می شوند.
اما ازدواج عرفی در اکثر ایالات متحده منسوخ شده است و فقط یک سنت محسوب می شود. ازدواج در شکل سنتی آن در امریکا از سنت انجیلی تبعیت می کند. در ازدواج عرفی یک زوج برای مدتی با هم زندگی می کنند و پس از آن واجد زوجیت عرفی شناخته می شوند. در ازدواج عقدنامه ای با جاری کردن عقد بین زوجین توسط دولت یا نهاد حقوقی محقق می شود. اما در ازدواج عرفی زوجین برای مدتی معین با هم زندگی می کنند و با رسمیت شناختن یکدیگر به عنوان زوج، ازدوج محقق می شوند.
ازدواج حقوقی عرفی از دیرباز در انگلستان رواج داشته و در جریان استعمار و کلونی های انگلیسی در امریکا به این کشور سرایت کرده است. در ازدواج عرفی یک رابطه دو طرفه میان زن و مرد وجود دارد اما در ازدواج رسمی و سنتی در واقع این رابطه سه طرفه محسوب می شود و طرف سوم، دولت مشارکت می کند. دولت این ازدواج را ثبت کرده و تضمین می نماید.
در انجیل هیچ رویه ی حقوقی برای ازدواج در نظر گرفته نشده است. مرد از زن خواستگاری می کند و بنابراین حکم انجیل پس از آن که زن و مرد یکدیگر را به زناشویی قبول کردند تا آخر عمر باید با یکدیگر وفادار بمانند و انجیل حتی طلاق را غیر ممکن می داند. تنها شرط طلاق، خیانت یکی از زوجین به دیگری است. اما با حقوقی شدن مسئله ازدواج در امریکا، طرف سوم یعنی دولت نیز وارد این قرارداد دو طرفه می شود.
در پست های بعدی راجع به مراسم روز عروسی برای شما مطالبی خواهیم گذاشت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz