درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

از ایروان چه سوغاتی بخریم؟

از ایروان چه سوغاتی بخریم؟

 

مهمترین قسمت سفر، بخش خرید سوغاتی برای خانواده و آشنایان است که به آن­ها یادآوری کند در زمان سفر بیادشان بوده اید. گرچه  به عنوان بازدید کننده تور ارمنستان، طبیعی ست که به گردش،  تفریح و پیاده روی در هوای مطبوع بپردازید. اما می خواهیم اماکنی که می توانید از آنجا خرید سوغاتی کنید را به شما معرفی کنیم. قدم زدن در بازار های محلی، مارکت های روباز و مغازه های صنایع دستی فروشی، بسیار جالب و هیجان انگیز خواهد بود.

از ایروان چه سوغاتی بخریم

بنابراین چه برای عزیزان خود از ارمنستان بیاورید؟ جواب این سوال زمانی که بدانید ارمنستان به چه چیزی معروف است آسان خواهد شد. نوشیدنی، میوه های خشک شده مثل زردآلو، فرش و جواهرات در ارمنستان بسیار معروف هستند. اما تنها این  محصولات نیستند که در ارمنستان اهمیت فراوان دارند بلکه در تمام شهر­های ارمنستان چیز های جالبی برای هدیه دادن پیدا می شود. اما مغازه های سوغاتی فروشی، اکثرا در ایروان موجود هستند. در اینجا به چند نمونه از پیشنهاد هایی که برایتان تهیه کردیم توجه کنید:

سال های سال، هنرمندان ارمنی به کشف هنر و خلاقیت خود افتخار کرده اند.  می توانید در مرکز شهر ایروان، صحت آن را به چشم ببینید. در آنجا هنر های دستی از همه نوع موجود است. در این فروشگاه رنگارنگ، نقاشی های منحصر به فرد، سفال کاری، گلدوزی های زیبا، سنگ، حجاری فرش و چلیپا سنگ، همه و همه یافت می شود. در این فروشگاه با محصولات جالب و خیره کننده ای رو برو خواهید شد. فروشگاه ورنیسژ، کار­های بی نظیری از آبسیدین سنگ که به طور گسترده از آن استفاده می شود را به شما ارایه می دهد. ارامنه از این سنگ ها، گردنبند و گوشواره های زیبا درست می کنند.

از ایروان چه سوغاتی بخریم۱

همه مدل از همه قیمت را می توانید در این بازار پیدا کنید. جواهرات بسیار شیک و زیبا برای دوستان، همکاران و خانواده شما بسیار مناسب است. برای دیدن این فروشگاه پیشنهاد می کنیم آخر هفته ها سر بزنید زیرا در روز­های دیگر موزه Cafesjian هزار پله در آن جا برای خرید آثار هنری برپاست. در میان آثار دستی و هنری از هنرمندان معروف، می توانید صنایع دستی ارمنی مانند عروسک، جواهرات ممتاز و بی همتا، سنبل های ملی و رخت آویز­های چوبی را خریداری کنید.اگر زمانتان کم است و هنوز می خواهید برای خانواده خود خرید کنید، می توانید از وبسایت های آنلاین نیز محصولات مورد علاقه خود را سفارش دهید.

از ایروان چه سوغاتی بخریم۳ از ایروان چه سوغاتی بخریم۲

همچنین برای سوغاتی می توانید از گالری دالان نیز بازدید کنید. دالان یک گالری قدیمی است که به معنی گذرگاه میان ساختمان و خیابان است، می­باشد که یکی از پر بازدید ترین مکان ها از طرف مسافران تور ارمنستان می باشد. در این گالری زیبا می توانید هر جنسی با همه نوع قیمتی برای خود و خانواده تان بخرید. در این جا نیز صنایع دستی و جواهراتی که توسط هنرمندان حرفه ای ارمنی درست شده اند را می توانید خریداری کنید. از سوغاتی های کوچکی که می توانید برای آشنایان و خانواده خود بخرید، مگنت هایی با تصاویر آرارات، انار، انگور، چلیپا سنگ و غیره هستند. پس از خرید نیز در کافی­شاپی که در حیاط گالری وجود دارد نوشیدنی بنوشید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz