درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

انتخاب دانشگاه در آمریکا

انتخاب دانشگاه در آمریکا

در ایالات متحده بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی معتبر وجود دارد، با توجه به این موضوع لازم است هنگام انتخاب یک دانشگاه، شرایط و عوامل زیادی را مد نظر قرار دهید…

در ایالات متحده بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی معتبر وجود دارد، با توجه به این موضوع لازم است هنگام انتخاب یک دانشگاه، شرایط و عوامل زیادی را مد نظر قرار دهید که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 تأیید اعتبار یا ثبت به رسمیت شناسی.

باید در نظر داشته باشید که مؤسسه آموزشی مورد نظر شما به تأیید سازمانی رسیده باشد که توسط شورای تأیید آموزش عالی و یا وزارت آموزش ایالات متحده به رسمیت شناخته شده باشد. همچنین توجه داشته باشید که برخی از کشورها و کارفرماها انتظارات بیشتری نسبت به مدارک و تحصیلات شما دارند؛ به عنوان مثال، برخی از آنها مدارکی که از طریق آموزش از راه دور کسب شده است را هنوز قبول نمی کنند.

 رشته تحصیلی.

به علت داشتن دانشگاه های فراوان و تنوع رشته ای باید توجه کنید که حتی بزرگترین دانشگاه ها هم دانشجویان را برای همه مشاغل آماده نمی کنند. باید توجه داشته باشید که دانشگاهی که می خواهید انتخاب کنید انواع برنامه هایی که شما به آنها علاقمند هستید را دارا باشد.

•  مخارج.

هر دانشگاه شهریه ای متفاوت دارد، همچنین باید هزینه های زندگی و فراهم بودن کمک های مالی را در نظر بگیرید چون می تواند این هزینه ها در بین دانشگاه های مختلف در ایالات متحده بسیار متفاوت باشد.

•  موقعیت.

در ایالات متحده تنوع اقلیم و چشم اندازها متفاوت و بسیار زیاد است. با توجه به این موضوع باید به عواملی مانند علاقه به زندگی در یک محیط شهری، فراشهری یا روستایی دقت کافی داشته باشید.

 نوع مؤسسه آموزشی.

باید توجه داشت که هر موسسه ی آموزشی می توانند دولتی، خصوصی یا وابسته به مذاهب مختلف باشند.این مؤسسات می توانند بزرگ یا کوچک باشند با توجه به این موضوع باید بدانید تعداد زیادی یا فقط عده معدودی دانشجوی خارجی در آنها مشغول به تحصیل باشند.

•  شرایط لازم و حیطه های تحقیقاتی مورد علاقه دانشکده.

هر دانشگاهی به یک موضوع خاصی توجه بیشتری دارد باید سعی کنید با دانشگاه مورد نظر نسبت به حیطه های تحقیقاتی مورد علاقه دانشکده همخوانی داشته باشید. که این موضوع برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی بسیار حائز اهمیت است.

•  امکانات و تسهیلات یا برنامه های ویژه.

باید توجه داشته باشید که هر دانشگاهی چه تحصیلاتی را به دانشجو ارائه می دهد به عنوان مثال، اگر شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید، بهتر است دنبال دانشگاه هایی بگردید که برنامه های آموزش زبان انگلیسی را نیز به شما ارائه دهد.

 استاندارد های پذیرش.

باید توجه داشته باشید که دانشگاه شما با چه معیارهایی دانشجو می پذیرد. دقت کنید که صلاحیت های شما تا چه اندازه با دانشجویانی که در همان دانشگاه مورد نظر شما پذیرفته شده اند همخوانی دارد؟ پاسخ به این سؤال و دقت به این موضوع می تواند به شما کمک کند تا احتمال قبولی شما در آن دانشگاه را تا حدودی تخمین بزنید.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz