درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

انواع بورسیه دانشگاه های آمریکا

انواع بورسیه دانشگاه های آمریکا

در آمریکا هزینه تحصیل به ویژه برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست. با وجود این شرایط معمولا دانشجویان سعی می کنند که توسط دانشگاه بورسیه شوند. بورسیه از یکی از سه طریق صورت می گیرد…

بورسیه  از یکی از سه طریق صورت می گیرد: بورس (fellowship)، بورس دستیار تحقیق یا RA  و بورس دستیار تدریس یا TA  با کسب این بورس ها فرد متقاضی نه تنها از پرداخت شهریه معاف می شود، بلکه درآمدی هم کسب می کند.

 Fellowships and Scholarships  یا بورس های تحصیلی

بورس های تحصیلی که انواع گوناگونی دارد معمولا از سوی دانشکده ها یا شرکت ها و موسسات خارج از دانشگاه برای تشویق دانشجویان مستعد و در تعداد محدودی در اختیار آنها قرار می دهند. از خصایص اصلی بورس ها این است که بر خلاف کمک هزینه در قبال گرفتن آن لازم نیست کار بکنید. معمولاً برای کسب fellowship نمره GRE و معدل دوران لیسانس و فوق لیسانس (GPA) و توصیه نامه های اساتید بسیار مهم است. بررسی این امر توسط اداره ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه صورت می گیرد و دریافت آن بسیار رقابتی است. مدارک و شرایط لازمی که برای کسب چنین موقعیتی معمولا در وبسایت های دانشگاه های مورد نظر می توان پیدا کرد.

Teaching Assistantship

د راین شرایط شما را به عنوان یک TA برای همکاری با یک استاد در تدریس یک دوره ی خاص انتخاب می کنند. در ضمن وظیفه ی افراد TA از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که به صورت عمومی شامل نمره دادن، کمک به دانشجویان و اداره ی جلسات هفتگی می باشد. سمت شما به عنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد که قرار است با او همکاری کنید. بعضی از اساتید امکان دارد که از شما بخواهند به مدت ۴۰ ساعت در هفته با آنان همکاری کنید و تعدادی دیگر از اساتید نیز امکان دارد تنها از شما بخواهند که اوراق امتحانی را تصحیح کنید. کسب موقعیت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس هم بستگی دارد. بدست آوردن این موقعیت به ویژه برای افرادی که قصد آشنایی با فرهنگ و زبان آمریکایی را دارند و به ویژه برای افرادی که می خواهند در آینده همین شغل تدریس در دانشگاه را ادامه دهند بسیار مفید است. معمولاً در بسیاری از دانشگاه های مختلف آمریکا کلاس ها و یا دوره هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA برگزار می کنند. داشتن یک تدریس موفق در کلاس های درس آمریکا به حد زیادی به مدیریت آن فرد در کلاس مرربوط می شود.

Research Assistantship

معمولا اساتید از طریق پروژه های تحقیقاتی در موارد بسیاری بودجه ای بدست می آورند که قسمتی از این بودجه را در اختیار دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا بعنوان RA قرار می دهند. اساس کسب RA به نوع پروژه تحقیقاتی و تخصص استاد مورد نظر مربوط می شود، پس با توجه به این مسئله بهترین کار برای اطلاع از این موقعیت ها، بهتر است که با استاد مربوطه تماس مستقیم داشته باشید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz