درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

انواع ویزاهای ایالات متحده آمریکا

انواع ویزاهای ایالات متحده آمریکا

به چه نوع ویزای ایالات متحده نیاز دارید؟

اگر قصد سفر موقت مرتبط با تجارت به ایالات متحده را دارید، داشتن اطلاعات درباره نوع ویزای غیرمهاجرتی مورد نیاز برای سفرتان، مهم است. هدف از سفر شما و حقایق دیگر مربوط به برنامه هایتان تعیین می کند که طبق قوانین مهاجرت، به چه نوع ویزایی نیاز دارید. این آگهی منبعی است که به شما کمک می کند درباره کل فرایند ویزا اطلاعاتی به دست بیاورید تا درک بهتری از مراحل مختلف داشته باشید.

ویزای توریستی تجارتی (B-1)- برای اهداف خاص تجاری

جدول زیر خلاصه ای از دسته بندی های اصلی سفرهای مرتبط با تجارت موقتی مجاز برای دارندگان ویزاهای توریستی تجاری است

هدف از سفر نکاتی درخصوص دیدار موقت
ورزشی، حرفه ای الف. از نهادها یا شرکت های مستقر در ایالات متحده حقوق یا درآمدی دریافت نکنید به جز جایزه مالی بابت شرکت در مسابقات یا رویداد ورزشی

ب. قهرمانان یا اعضای تیم که قصد دارند به عنوان اعضای تیم مستقر در خارج ایالات متحده وارد خاک کشور شوند تا با تیم ورزشی دیگری رقابت کنند، پذیرش می شوند به شرطی که:

۱- محل اصلی فعالیت یا تجارت قهرمان خارجی و تیم ورزشی خارجی، در کشوری غیر از ایالات متحده باشد

۲- درآمد تیم مستقر در خارج ایالات متحده و حقوق بازیکنانش در یک کشور خارجی پرداخت شود؛ و

۳-تیم وزرشی خارجی، عضو لیگ بین المللی ورزشی باشد یا فعالیت های ورزشی مربوط به آن، بعد بین المللی داشته باشد.

پ. بازی های تدارکاتی برای تیم حرفه ای، اما نمی توانند با این دسته ویزا در ایالات متحده اقامت کنند و در یک تیم آمریکایی بازی کنند.

تجارت، فرصت سرمایه گذاری جستجو در محل های احتمالی برای تجارت و/یا تعهد اجاره در ایالات متحده. نمی توان با این نوع ویزا برای نظارت بر کسب و کار خود در ایالات متحده اقامت کرد.
شرکت کننده در کنفرانس، میتینگ، نمایشگاه تجاری، رویداد تجاری از نهاد یا شرکت های مستقر در ایالات متحده، حقوق یا درآمدی دریافت نکند. برای اهداف علمی، آموزشی، حرفه ای یا تجاری
کارکنان نمایشگاه تجاری در نمایشگاه های بین المللی (به استثنای نمایندگان دولت) از نهاد یا شرکت های مستقر در ایالات متحده، حقوق یا درآمدی دریافت نکند. در ارتباط با نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی، کار طراحی، سرهم کردن، جداسازی، نگهداری انجام دهد یا در استخدام آن باشد.
سخنران به جز هزینه های مربوط به سفر، از نهاد یا شرکت های مستقر در ایالات متحده، حقوق یا درآمدی دریافت نکند. اگر حق الزحمه ای دریافت شود، فعالیت های مربوط به آن در هر موسسه یا سازمان نباید از ۹ روز بیشتر باشد: پرداخت باید توسط موسسه یا ارگانی انجام شود که در INA 212 (q) تعریف شده است؛ حق الزحمه بابت خدمات صورت گرفته به نفع آن نهاد یا انستیتو است؛ و متقاضی ویزا نباید چنین پرداخت ها یا هزینه هایی را از بیش از پنج انستیتو یا سازمان طی شش ماه گذشته دریافت کرده باشد.
پژوهشگر پژوهش مستقل، بدون حقوق یا درآمد از منبع مستقر در ایالات متحده، یا به نفع انستیتو ایالات متحده
فروش نمایشگاه/پذیرش سفارش/مذاکره و امضای قرارداد بابت محصولات، که باید خارج از ایالات متحده تولید شوند.
مهندس خدمات (تجاری، صنعتی) مهندسانی که تجهیزات یا ماشین آلات صنعتی یا تجاری فروخته شده توسط یک شرکت غیر آمریکایی به خریداری در داخل ایالات متحده را نصب و سروریس می کند و دقیقا طبق قرارداد فروش به آن اشاره شده است. مراحل نصب نمی تواند شامل کارهای احداثی هم باشد به جز تحت نظارت یا آموزش کارگران آمریکایی برای عملیات احداث.
آموزش شرکت در برنامه آموزشی که در اصل برای ارائه استخدام طراحی نشده است. فرد نباید از شرکت یا نهاد مستقر در ایالات متحده، حقوق یا درآمدی کسب کند مگر کمک هزینه یا هزینه های بازپرداخت مربوط به اقامت فرد مسافر.

مرحله بعدی: آن چه باید انجام دهید:

اگر هدف شما از برنامه ریزی سفرتان و حقایق مربوط به دیدارتان طبق تعریف بالا است، مرحله بعدی این است که یک قرار ملاقات برای مصاحبه ترتیب دهید و در سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از آمریکا، که معمولا در کشور محل اقامت شما است، درخواست ویزا بدهید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz