درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ایروان در نگاهی تاریخی

ایروان در نگاهی تاریخی

شهرایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که همواره آباد بوده‌است. این شهر در امتداد رودخانه هرازدان واقع‌شده است. شهر ایروان مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی کشور ارمنستان است. ایروان از سال ۱۹۱۸، سیزدهمین پایتخت در تاریخ ارمنستان و هفتمین پایتخت واقع‌شده در دشت آرارات است.

تاریخ شهر ایروان به سده هشتم پیش از میلاد باز می‌گردد، که در آن دژ اربونی در سال ۷۸۲ پیش از میلاد به‌وسیله شاه آرگیشتی یکم در نقطه غربی دشت آرارات بنا شد. اربونی به‌عنوان یک مرکز بزرگ اداری و مذهبی و یک پایتخت کاملا سلطنتی بسیار موردتوجه بود. در طی قرن‌های متمادی، ایرانیان بر ارمنستان شرقی حکمرانی می‌کردند که از اوایل قرن ۱۶ تا حدود سال ۱۸۲۸ به طول‌انجامید. این قسمت از سال ۱۷۳۶ مرکز بخش اداری خان‌نشین ایروان بود. در سال ۱۸۲۸، ایروان در کنار مابقی ارمنستان شرقی که به‌واسطه جنگ ایران-روسیه (۱۸۲۸-۱۸۲۶) به وسیله روسیه فتح‌شده‌بود، به بخشی از امپراتوری روسیه تبدیل شد. پس از جنگ جهانی اول، شهرایروان به اولین پایتخت جمهوری ارمنستان تبدیل شد و هزاران نفر از بازماندگان قتل‌عام ارامنه در امپراتوری عثمانی در این منطقه ساکن شدند. شهر ایروان در طول قرن بیستم سریعا توسعه یافت و ارمنستان به بخشی از اتحادجماهیر شوروی بدل شد. درطول چندین دهه، ایروان از شهری محلی درداخل امپراتوری روسیه، به‌مهم‌ترین مرکز فرهنگی، هنری و صنعتی و یک پایگاه توریستی تغییر یافت و همچنین به مقر دولت ملی ارمنستان بدل شد.

همراه با رشد اقتصادی کشور ارمنستان، از اواخر سال ۲۰۰۰، ساخت‌وساز جدید در بسیاری از بخش‌های شهر ایروان، این شهر را دستخوش تغییرشکل اساسی ساخته است و فروشگاه‌های خرده‌فروشی، به‌اندازه رستوران‌ها، مغازه‌ها و کافه‌های خیابانی، که در زمان اتحاد جماهیرشوروی کمیاب بودند، چندین برابر شده‌اند. و همین ویژگی ها بر جذابیت ایروان از دیدگاه توریست ها می افزاید.

در سال ۲۰۱۱، جمعیت شهر ایروان برابر با ۱۰۶۰۱۳۸ نفر یعنی بالغ‌بر ۳۵٫۱ جمعیت کشور ارمنستان بود.

شهر ایروان در سال ۲۰۱۲، در کتاب پایتخت‌های جهان یونسکو ثبت شد. شهر ایروان درحال حاضر عضو اتحادیه شهرهای اروپایی است.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz