درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

بازار پورتوبلو مکانی مناسب برای خرید در لندن

بازار پورتوبلو مکانی مناسب برای خرید در لندن

بازار جاده پورتوبلو مکانی مناسب برای خرید در لندن

یکی از دغدغه های مسافران در لندن خرید است. بازار جاده پورتوبلو یکی از بهترین و معروفترین خیابان های خرید در جهان به شمار می رود. بازار عتیقه های شنبه معروفترین بازار آن است اما در ۶ روز دیگر هفته نیز بازارهای خوبی وجود دارد. این خیابان دو مایلی بسیار باریک شامل فروشگاه های زیادی می باشد. اولین فروشگاه در این خیابان از حدود سال ۱۸۷۰ میلادی شروع به کار کرد.

این خیابان شامل بازارهای زیر می باشد:

  1. بازار عتیقه ها (Antiques Market)

بازار_عتیقه_ها_

در بالای خیابان پورتوبلو، بازار عتیقه قرار گرفته است. در ابتدای این خیابان شما خانه های عالی میوز Mews را می بینید. از آن جا تا الگین کرسنت (Elgin Crescent) تقریبا نیم مایل فاصله دارد. این مسیر ممکن است در ابتدا زیاد طولانی به نظر نرسد اما در شلوغی شنبه ها و ازدحام جمعیت حتما مسیر برایتان طولانی خواهد شد. به جز این ها، دیدن صدها غرفه از عتیقه جات و مجموعه هایی از سراسر جهان مطمئنا این قدر برای شما جذاب خواهد بود که سرعت راه رفتن را از شما می گیرد. همچنین رستوران ها و کافه های بسیار عالی در این منطقه وجود دارند که می توانید اوقات لذت بخشی را در آن جا سپری کنید. دقت داشته باشید که در این بازار مراقب کیف پول و وسایل ارزشمند خود باشید.

  1. بازار میوه و سبزیجات (Fruit and Vegetable Market)

اگر خیابان پورتوبلو را به سمت پایین ادامه دهید به بازار میوه و تره بار خواهید رسید. این بازار بیشتر برای خرید مردم محلی مناسب است اما می تواند مکان مناسبی نیز برای خرید میوه های تازه برای پیک نیک در روزهای آفتابی نیز باشد. بازار میوه و سبزیجات تا جایی که خیابان تالبوت (Talbot) جاده پورتوبلو را قطع می کند ادامه دارد. در بین جاده تالبوت و وست وی، شما غرفه هایی در این بازار پیدا می کنید که باتری و جوراب می فروشند. حواستان باشد که این منطقه بسیار سرد است حتی در در روزهای آفتابی. بنابراین لباس مناسب بپوشید.

  1. بازار دست دوم فروشی (Secondhand / Flea Market)

 بازار_دست_دوم_فروشی

در زیر وست وی (Westway) شما می توانید لباس، جواهرات، کتاب و خیلی چیزهای دست دوم دیگر پیدا کنید. ممکن است این قسمت بازار را خیلی از افراد سریع رد کنند ولی اگر شما هم جزو افرادی هستید که به داد و ستد علاقه داشته باشید حتما این بخش برایتان جذاب خواهد بود.

برای رفتن به بازار پورتوبلو به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • بازار خیابان پورتوبلو همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۶:۳۰ عصر باز می باشد. البته پنج شنبه ها از ۸ صبح تا ۶:۳۰ عصر و یکشنبه ها از ۱۱ صبح تا ۴ عصر باز می باشد.
  • روزهای اصلی بازار، جمعه ها و شنبه ها است.
  • بازار میوه و سبزیجات در روزهای پنج شنبه و یکشنبه ها تعطیل است
  • روزهای شنبه بعضی از فروشگاه های عتیقه و میوه و سبزیجات باز هستند
  • بازار در روزهای خاصی مانند روز کریسمس بسته است.

شما به عنوان یک توریست حتما برایتان جالب خواهد بود که برای رفتن به خرید در لندن به این بازار و بازارهای دیگر لندن مراجعه کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz