درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

برای خرید در لندن به خیابان کمدن بروید

برای خرید در لندن به خیابان کمدن بروید

یکی از لذت های سفر، رفتن به مراکز خرید مشهور و خرید است. اصولا در مناطق توریستی همیشه مراکز خوبی برای خرید وجود دارد. در این مقاله و مقاله های بعدی سعی بر معرفی خیابان های معروف لندن هستیم تا در صورتی که قصد سفر به لندن دارید به راحتی بتوانید مکان های مناسبی برای خرید پیدا کنید.

معرفی بازار کمدن (Camden Markets)

کمدن یکی از بازارهای معروف جهان است که هر ساله بیشتر از ۱۰۰ هزار توریست را در آخر هفته ها به خود جذب می کند. کمدن محل مناسبی برای خرید لباس های فانکی و همچنین هدایایی که توسط طراحان مستقل طراحی می شود می باشد. در سرتاسر خیابان کمدن مغازه هایی مخصوصا کفش فروشی وجود دارد. این بازار محل مناسبی برای دور همی های آخر هفته می باشد؛ بنابراین انتظار شلوغی بیش از حد آن را داشته باشید.

اگر در خارج از محدوده شهر هستید سعی کنید آخر هفته ها به آن جا بروید چون خلوت تر است اما انتظار نداشته باشید که همه فروشگاه ها باز باشند. البته فروشگاه های اصلی هر روز هفته باز هستند؛ پس چیزهای زیادی برای دیدن و خریدن وجود دارد. خیابان اصلی ای که تمام بازارها در آن قرار گرفته اند شامل فروشگاه ها، بارها، بازارها و رستوران های مختلفی می باشد. زیر پل راه آهن نیز شما می توانید همچین مکان هایی پیدا کنید. اما بازار کمدن در واقع به ۶ بازار کوچک تر تقسیم شده است که هر کدام ساختار خاص خود را دارد.

  1. بازار کمدن لوک (Camden Lock Market)

این بازار در اوایل سال ۱۹۷۰ تاسیس شد و شامل فروشگاه هایی برای خرید لباس، جواهرات و هدایای غیر عادی می باشد. فروشگاه هایی در فضای آزاد این بازار نیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد. این بازار هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر باز می باشد.

  1. بازار استیبلز کمدن (Camden Stables Market)

این بازار بیش از ۴۵۰ مغازه شامل لباس و جواهرات می باشد. همچنین برای صرف غذا نیز بسیار مناسب است چون بیش از ۵۰ غرفه برای خرید غذا در این بازار وجود دارد. بازار استیبلز هر روز هفته باز است و از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۶ عصر و شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر آماده ارائه خدمات است.

  1. بازار کانال کمدن (Camden Canal Market)

در سال ۲۰۰۸ میلادی بازار کانال دچار آتش سوزی جدی شد اما در حال حاضر برای مشاغل باز شده است. این بازار دقیقا بعد از پل کانال قرار گرفته است و جز بازارهای کوچک لباس، وسایل تزیینی و هدایا می باشد. بازار کانال تنها از جمعه تا یکشنبه ها باز می باشد.

  1. الکتریک بالروم (Electric Ballroom)

بازار الکتریک بالروم در آخر هفته ها باز است و یکشنبه ها بیش از ۶۰ غرفه لباس در بخش داخلی بازار وجود دارد.

  1. بازار خیابان اینورنس (Inverness Street Market)

خیابان اینورنس در حدود سال ۱۹۰۰ شروع به کار کرد. در اوایل به منشور فروش میوه و سبزیجات برای افراد محلی آغاز به کار کرد اما در حال حاضر یکی از مکان های داد و ستد برای لباس و سوغاتی می باشد. این بازار نیز هر روز هفته از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر باز است.

  1. بازار خیابان باک (Buck Street Market)

این بازار بخشی است که مردم آن را بخش اصلی بازار کمدن می دانند و بعضی ها به خاطر نرده های آهنی به آن قفس می گویند. این بازار نیز هر روز هفته از ساعت ۹:۳۰ تا ۶ عصر باز می باشد.

در پست های بعدی راجع به بقیه بازارهای لندن صحبت خواهیم کرد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz