درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

بریتانیا

بریتانیا

پادشاهی متحده بریتانای کبیر و ایرلند شمالی (United Kingdom)، کشوری است متشکل از چهار قسمت انگلستان، اسکاتلند و ولز که در واقع به آن بریتانیای کبیر می گویند و جزیره ایرلند که بخش ایرلند شمالی به حساب می آید. مرکز کشور انگلستان شهر زیبای لندن، پایتخت ولز شهر کاردیف، پایتخت اسکاتلند شهر گلاسکو و پایتخت ایرلند بلفاست می باشد و همه این بخش ها زیر نظر حکومت سلطنت مشروطه می باشد. شهر لندن بزرگترین شهر متحده بریتانیا می باشد. و تا به حال ۳ بار میزبان المپیک بوده است.
جزایر جرزی، جزیره مان و گرنزی به بریتانیا وابسته می باشند ولی در واقع جزو آن حساب نمی شوند. کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر در اروپای غربی و بین اقیانوس اطلس و دریای شمال قرار دارد و با مساحتی بالغ بر ۲۴۴ هزار متر مربع تقریبا هم مساحت با نیوزیلند می باشد. قسمت های شمالی و غربی، ناحیه کوهستانی و شرق آن ناحیه ای پست به شمار می رود. پایین ترین نقطه آن Fens با ارتفاع -۴ از سطح دریا و مرتفع ترین نقطه Ben Nevis با ارتفاع ۱۳۴۳ متر از سطح دریا می باشد.
کشور بریتانیا توسط یک کانال به نام بریتیش کانال از فرانسه جدا شده است که البته فرانسوی ها به آن کانال مانژ می گویند. در زیر این کانال قطاری برای ارتباط این دو کشور وجود دارد.
آب و هوا در مناطق مختلف بریتانیا متفاوت است اما در کل معتدل و ملایم می باشد و معمولا هوا بارانی است. غرب کشور دارای آب و هوای مرطوب تری نسبت به شرق است و شمال غربی آن مرطوب ترین هوا را دارد.
زبان رسمی این کشور انگلیسی است در حالی که در اسکاتلند اقلیت کمی به زبان های ولش و گالیک نیز صحبت می کنند. مردم در قسمت های مختلف بریتانیا دارای لهجه های متفاوتی هستند که نشان دهنده زادگاه و موقعیت اجتماعی آن ها می باشد.
بریتانیا با حدود ۶۳ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۱۱ بیست و دومین کشور پر جمعیت دنیا محسوب شد. واحد پول آن پوند استرلینگ (Pound Sterling) می باشد که هر پوند نیز صد پنی محسوب می شود.
در بریتانیا به علت خاک و هوای مناسب برای کشاورزی بسیاری از زمین ها زیر کشت می باشد و محصولات زیادی مانند گندم، جو، سیب زمینی، سیزیجات و… برای صادرات تولید می شود. بجز محصولات کشاورزی، بریتانیا ذخایر معدنی فراوانی مانند زغال سنگ، نفت، گاز، منیزیم، فسفات مس نیز دارد.
مردم در بریتانیا مذاهب مختلفی مانند مسیحی، پروتستان، انگیکن، کاتولیک رومی، اسلام، یهودی دارند که البته اکثر مردم مسیحی می باشند.
در حال حاضر الیزابت دوم رییس دولت بریتانیا می باشد و سلطنت موروثی می باشد. اما در کل تصمیم گیری برای تمام مسائل کشوری توسط خانواده سلطنتی صورت نمی گیرد و دولت و پارلمان مسئولیت اداره و تصمیم گیری های کشور را به عهده دارند.
بریتانیا هم اکنون عضو دائم امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، سازمان جهانی تجارت، گروه ۲۰، اتحادیه کشورهای همسود، گروه هشت و پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی می باشد.
تنوع غذایی در بریتانیا بسیار زیاد است گرچه ماهی و سیب زمینی از غذاهای مروف آن می باشد و ژامبون و تخم مرغ نیز صبحانه مورد علاقه آن ها است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz