درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

بلندترین ستون مستقل دنیا را در لندن ببینید

بلندترین ستون مستقل دنیا را در لندن ببینید

بلندترین ستون مستقل دنیا را در لندن ببینید

ستون مانیومنت (Monument) در شهر لندن توسط سر کریستفر رن در سال ۱۶۶۷ میلادی ساخته شد و در سال ۱۶۷۷ میلادی کامل شد. این بنا بعد از آتش سوزی بزرگ شهر لندن به امید این که شهر لندن دوباره پیشرفت خواهد کرد طراحی شد.

آتش سوزی بزرگ لندن از یک نانوایی در پودینگ لین (Pudding Lane) در یکشنبه دوم سپتامبر سال ۱۶۶۶ شروع شد و در نهایت پس از تخریب قسمت زیادی از شهر، در ۵ سپتامبر خاموش شد. هزاران خانه، صدها خیابان، دروازه های شهر لندن، ساختمان های عمومی شهر، کلیساها و همچنین کلیسای جامع سنت پل نیز آسیب های جدی دیدند. در این حادثه تنها ساختمان هایی که از سنگ ساخته شده بودند توانستند جان سالم به در ببرند.

مانیومنت ۶۱ متر ارتفاع دارد و ۶۱ متر نیز تا Pudding Lane که مردم اعتقاد دارند نقطه شروع آتش سوزی بوده فاصله دارد. مانیومنت در سال ۲۰۰۹ پس از مرمت گسترده ای مجددا باز شد و در حال حاضر چادرهایی برای سرویس بهداشتی عمومی و امکانات مورد نیاز برای بازدیدکنندگان وجود دارد.

شما برای دیدن منظره زیبا از بالای این ستون منجصر بفرد راهای جز بالا رفتن از ۳۱۱ پله موجود نخواهید داشت. آسانسور و یا پله برقی وجود ندارد و برای دیدن بالاترین نقطه آن راهی جز پیمودن این پله ها نیست. برای دیدن بخش Cage شما باید تا ارتفاع ۱۶۰ فوتی بالا بروید و اگر تمایل به دیدن مرتفع ترین نقطه ستون هستید باید به ارتفاع ۲۰۲ فوتی صعود کنید.

بلندترین_ستون_مستقل_دنیا_را_در_لندن_ببینید 

بازدید این بنا ممکن است کمی سخت باشد اما به سختی آن می ارزد. در ادامه به بیان نکاتی برای بازدید این جاذبه تاریخی در لندن می پردازیم:

  • سعی کنید از آوردن کیف های بزرگ خودداری کنید چون راهروی ستون مانیومنت بسیار باریک است و باعث زحمت شما می شود.
  • دوربین فراموش نشود. در گالری کیج چیزهای جالبی برای عکاسی وجود دارد. دوربین خود را دور گردنتان بیاندازید و یا در جیب خود جایی که در دسترس باشد قرار دهید تا دست هایتان برای بالا رفتن از پله ها آزاد باشد.
  • از تلسکوپ های تعبیه شده در بخش کیج برای دریافت اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.
  • به علت وجود پله های زیاد و دسترسی محدود، متاسفانه بازدید برای افراد معلول که از ویلچر استفاده می کنند امکان پذیر نمی باشد.
  • کودکان زیر ۱۳ سال باید با والدین خود همراه باشند چون برای بالا رفتن ممکن است نیاز به پشتیبانی آن ها داشته باشند.
  • به دلیل کم بودن محوطه بالای ستون، شما نمی توانید مدت زمان زیادی را در آن جا سپری کنید ولی دیدن منظره شهر را از چهار طرف ستون از دست ندهید.

ستون مانیومنت در خیابان مانیومنت لندن قرار دارد و مدت بازدید نیز ۱ ساعت می باشد. ساعات بازدید از این بنا به شرح زیر می باشد:

ساعات بازدید در زمستان: اکتبر – مارس از ۹:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر

ساعات بازدید در تابستان: آپریل – سپتامبر از ۹:۳۰ صبح تا ۶ عصر

بهای بلیط نیز برای بزرگسالان ۴ پوند و کودکان زیر ۱۶ سال ۲ پوند می باشد.

در صورتی که قصد بازدید لندن را دارید، می توانید از این جاذبه تاریخی لندن نیز دیدن فرمایید و اگر بالا رفتن از ۳۱۱ پله آن برایتان دشوار است از سیستم ویدیویی جدید تعبیه شده در پایین ستون برای دیدن منظره بالای آن بهره بگیرید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz