درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

بنای یادبود نسل کشی ارمنیان

بنای یادبود نسل کشی ارمنیان

بنای یادبود نسل کشی ارمنیان در پنجاهمین سال فاجعه نسل کشی ارامنه و در سال ۱۹۶۵ و در شهر ایروان ساخته شد. این مجموعه با طراحی و معماری ساشار کالاچیان و آرتور مکرچیان در سال ۱۹۹۵ تکمیل شد. همه ساله در ۲۴ آوریل،  ارمنیان از نقاط مختلف برای بزرگداشت این مراسم گرد هم می آیند.

 نام این بنا در زبان محلی به معنای قلعه پرستوها می باشد چرا که پرستو تنها پرنده ای ست که همواره پس از تخریب آشیانه اش به آن باز می گردد و سنگ یادبود ۴۴ متری نصب شده  ای که در محوطه این بنا قرار گرفته سمبل تولد دوباره ی ملت ارمنستان است. ۱۲ تخته سنگ تعبیه شده در یک محوطه گرد نمایانگر ۱۲ استانی است که از این کشور جدا شده و هم اکنون در ترکیه کنونی قرار دارد. در مرکز این دایره و در عمق ۱٫۵ متری آتش جاودانه ای می سوزد که برای یابدود یک و نیم ملیون ارمنی کهه در طی جنگ جهانی اول به قتل رسیدند.

این بنا روایتگر داستان تلخ نسل کشی گسترده ای است که در طول جنگ جهانی و دوره پس از جنگ در طی سال های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۳ ادامه داشت. از جمعیت ۲ ملیون نفری ارمنستان در سال ۱۹۱۵ حدود ۱٫۵ نفر در طول این سال ها جان خود را از دست دادند. برنامه ریزی برای این کشتار چنان دقیق بود که بعدها از این الگو برای کشتارهای دسته جمعی در طل جنگ جهانی دوم توسط آلمان ها به کار گرفته شد.

این بنا شامل گنجینه غنی از عکس ها و مدارک به جا مانده از این دوران به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اتریسی، روسی و ترکی است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz