درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

به خانه شرلوک هلمز خوش آمدید

به خانه شرلوک هلمز خوش آمدید

به خانه شرلوک هلمز خوش آمدید

همه ما در طول زندگی خود ممکن است درباره رمان های تخیلی زیادی چیزهایی شنیده باشیم. حتی بعضی از این رمان ها به حدی جذاب است که فیلم سازان بر مبنای آن ها دست به ساخت فیلم و سریال هایی زده اند. یکی از این رمان های معروف دنیا، افسانه کارآگاه شرلوک هلمز است که توسط پزشک آرتور کانن دویل نوشته شده است. شرلوک هلمز شخصیتی داستانی در قالب یک کاراگاه است که در انگلستان زندگی می کرده و دارای قدرتی شگفت انگیز در تجزیه و تحلیل جزییات داشته که این قدرت او، باعث استثنایی بودن شخصیت وی شده است.

طبق این داستان، شرلوک هولمز بین سال های ۱۸۸۱ تا ۱۹۰۴ میلادی در خیابان ۲۲۱b بیکر (Baker) زندگی می کرده است. بنابراین انگلیسی ها برای یادبود شخصیت او در این داستان، خانه ایشان را تبدیل به موزه ای کرده اند تا مردم بتوانند از آن بازدید کنند و با شخصیت های اصلی این رمان آشنا شوند. ساخت این موزه شرلوک هولمز در انگلیس را نمی توان چیز عجیبی دانست از آن جا که خیلی از کشورهای دیگر نیز این کار را برای شخصیت های داستانی مهم خود انجام داده اند و مطمئنا انگلیسی ها نیز از آن عقب نمی مانند.

شرلوک_هولمز۳

ساختمان موزه شرلوک هلمز در لندن ۴ طبقه می باشد. طبقه همکف این موزه دارای فروشگاهی می باشد که وسایل جالبی برای خرید وجود دارد مانند کلاه های لبه دار، پیپ، ذره بین، جواهرات و اشیا دیگری که همه آن ها در فیلم ها و رمان شرلوک هلمز وجود داشته اند. شما می توانید بلیط موزه را از گوشه پشت طبقه همکف خریداری کنید و سپس از ۳ طبقه دیگر دیدن فرمایید. تمام اتاق ها و وسایلشان مانند توصیفاتی می باشد که در رمان ذکر شده است.

در طبقه اول شما وارد اتاقی می شوید که می توانید بر روی صندلی راحتی شرلوک در کنار شومینه بنشینید و در آن جا عکس های جالبی از خودتان بگیرید. اتاق خواب شرلوک نیز در این طبقه قرار دارد و در این اتاق می توانید وسایل شخصی شرلوک هلمز را از نزدیک ببینید.

طبقه دوم موزه متعلق به اتاق خواب دکتر واتسون و خانم هادسون می باشد. در این جا می توانید اشیا شخصی و کاری کاراگاه و همچنین دفتر خاطرات ایشان را ببینید.

شرلوک_هولمز۴

طبقه سوم برای شما بسیار جالب خواهد بود چون در این طبقه شما مجسمه های وکس از شخصیت های مهم داستان شرلوک هلمز را خواهید دید.

به جز این سه طبقه، بعد از بالا رفتن از پله های طبقه آخر به اتاق زیر شیروانی خواهید رسید که در واقع اتاق مستاجران بوده است و در آن چمدان هایی نیز وجود دارد.

 با این که شخصیت های این داستان همه تخیلی هستند اما شما بعد از دیدن این موزه ممکن است این حس را پیدا کنید که این اشخاص واقعی بوده و در این خانه زندگی می کرده اند. هر چند که در گذشته تا مدت ها بعضی از مردم انگلیس فکر می کردند این شخصیت واقعی است.

این موزه هر روز به جز ۲۵ دسامبر از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۸ برای بازدید عموم باز می باشد و قیمت بلیط برای بزرگسالان ۱۵ پوند و برای کودکان ۱۰ پوند می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz