درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

بیروت شهر بندری خاورمیانه

بیروت شهر بندری خاورمیانه

در کنار دریای مدیترانه شهری بندری بر روی دماغه ی کوچک با جمعیت ۲ میلیون نفر به نام بیروت قرار گرفته. بیروت بزرگترین شهر کشور لبنان و هم چنین پایتخت این کشور است.

 شهر بیروت در میانهٔ کرانه مدیترانه‌ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته‌است. این شهر کانون فرهنگی منطقه خود است و از دیدگاه رسانه‌ای، تئاتر، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی شبانه در جهان عرب نام‌دار است.
بیروت از دو تپه الاَشرفیه (بیروت شرقی) و المُصَیطَبه (بیروت غربی) تشکیل شده که به صورت شبه‌جزیره‌ای مثلثی به سوی دریا پیش می‌رود. در سمت داخلی‌، جلگه ساحلی باریکی قرار دارد که از دهانه نهرالکلب در شمال تا نهرالدامور در جنوب امتداد می‌یابد. ریشه واژه بیروت، از لفظ عبری بِئِروت، جمع بِئِر، به معنای چاه، مشتق است. معنای این واژه در زبان‌های سریانی و فنیقی نیز همین است، که به منابع غنی آب در بیروت اشاره دارد.
بیروت از قدیمترین شهرهای خاورمیانه به شمار می‌آید. آثار مهمی از دوره‌های مصری، فنیقی، یونانی، رومی، بیزانسی، ایرانی و عثمانی در این شهر کشف شده است. در زمان فنیقی‌ها بندری در سواحل فنیقیه بوده که از آن با نام بروتا در کتیبه‌های تل العَمارنه یادشده است. در این عهد بیروت شهر کوچکی بود که شهر معروف بیبلوس (جُبیل امروزی) آن را تحت‌الشعاع قرار داده بود.

جاذبه های توریستی بیروت

غار جعیتا
یکی از نقاط گردشگری بیروت که در لیست بازدید هر خارجی به محض ورودش به بیروت وجود دارد، غار جعیتا است که در ۱۸کیلومتری شمال این شهر واقع شده است. این غار که در میان کوه های سرسبز و چشم اندازی زیبا قرار گرفته، در سال ۱۹۶۸ کشف و ۱۰سال بعد از آن برای بازدید افتتاح شد. غار جعیتا در دو طبقه با نام غار علیا و غار سفلی یا غار آبی است. برای رفتن به غار علیا باید سوار تله کابینی شد که از میان جنگلی زیبا میگذرد و عبور رودخانه ای از میان این جنگل تله کابین سواری را دل انگیز می کند.
صخره های روشه
این صخره ها از نمادهای کشور لبنان هستند و در غربی ترین نقطه بیروت جای دارند که به آنها صخره عشاق هم میگویند . تعدادی از عشاق از بالای این صخره ها خودشان را به آب انداختند که مستقیما منجر به مرگشان شده.
منطقه گردشگری “حریصا”
این منطقه در ارتفاعات بالای کوه ، روبروی دریای مدیترانه قرار دارد. شهرت این منطقه به خاطر وجود مدفن ” سیده لبنان ” یا همان بانوی مذهبی می باشد . یادبود بانوی لبنان بر سر مزارش ، مجمسمه ای بلند بالاست که از کیلومترها دورتر قابل رویت می باشد . در منطقه ی حریصا ۴-۵ کلیسای دیگر نیز وجود دارد . لذت دیدن دریایی آرام و آبی از حریصا وصف نشدنی است .برای رسیدن به این منطقه تله کابینی تعبیه شده است که مسافران را از منطقه ای تقریبا کنار آب به بالای کوه می رساند کهاین خود نیز از زیبایی های بیروت است .
مسجد حضرت محمد (ص) و مزار نخست وزیر فقید لبنان
مسجد حضرت محمد (ص) و مزار نخست وزیر فقید لبنان رفیق حریری از دیگر مکان های دیدنی بیروت می باشد . این مسجد و مزار در منطقه غربی بیروت و نزدیک میدان ساعت قرار دارد . این مسجد توسط رفیق حریری ساخته شده و مزارش هم در آن قرار دارد .
میدان ساعت
اصلی ترین میدان لبنان به حساب می آید . این میدان در وسط خیابانی پر از کافه و رستوران قرار گرفته است . این خیابان به پاریس کوچولو معروف است. معمولا در این خیابان تا نیمه های شب غذا به همراه موسیقی زنده سرو می شود . کلیسایی معروف در کنار میدان ساعت قرار دارد.
آب و هوای لبنان
لبنان از آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای بهره‌مند است و تقریباً ۳۰۰ روز سال آفتابی است و از خرداد ماه تا شهریور ماه بارندگی وجود ندارد و دو ماه تیر و مرداد درجه حرارت به ۳۰ درجه می‌رسد. در زمستان برف زیادی در کوههای لبنان می‌بارد و می‌توان بر روی برف اسکی نمود.
 
ویزای لبنان
کسانیکه خواهان سفر به لبنان می‌باشند می‌توانند از سفارتخانه‌ها و یا کنسولگریهای لبنان ویزای این کشور را تهیه نمایند و ۳۳ کشور شامل کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌توانند در فرودگاه بیروت ویزای این کشور را تهیه نمایند.
 
گمرک
بر اساس قوانین لبنان وسایل شخصی از پرداخت حق گمرکی معاف هستند همچنین شخص تنها می‌تواند بدون پرداخت حق گمرکی تا ۵۰۰ گرم توتون، ۴۰۰ نسخ سیگار و ۲۰ سیگار برگ همراه خود وارد نماید.
 

زبان
زبان رایج مردم لبنان زبان عربی با لهجه لبنانی است اما زبان رسمی زبان عربی فصیح است که در سایر کشورهای عربی نیز متداول است. زبان فرانسه نیز از زمان حضور فرانسویان در لبنان در این کشور رایج شده است. همچنین زبان انگلیسی در بین تجار و حتی اقشار عادی مردم به عنوان زبان بین‌المللی رواج پیدا کرده است و جهانگردان در لبنان با مشکل زبان مواجه نمی‌شوند چرا که لبنانی‌ها حد اقل به دو زبان آشنایی دارند. همچنین روزنامه و مجلات خارجی در کیوسکهای روزنامه‌فروشی با یک یا دو روز تأخیر قابل تهیه می‌باشند.
پول
واحد رسمی پول لبنان لیر لبنانی است و به دلیل نظام پولی این کشور تبدیل پولهای خارجی به لیر به سهولت امکان‌پذیر است. همچنین با استفاده تسهیلات بانکی این کشور می‌توان از کارتهای هوشمند اعتباری نیز استفاده نمود.
منبع :لست سکند

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz