درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تحصیل در آمریکا ۴- بیمه و مهارت ها

تحصیل در آمریکا

در ذیل فهرستی از بیمه هایی که در زمان اقامت در آمریکا باید داشته باشید درج شده است. مشاور دانشجویان خارجی شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر نوع از آنها به شما کمک کند.

بیمه بهداشتی : برای مراقبتهای پزشکی در آمریکا ارائه می دهد اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه بهداشتی شامل انواع بیمه هایی که در دسترس هستند در ذیل درج شده است .

بیمه سفر :طی سفر از کشورتان به آمریکا شما را پوشش می دهد .

بیمه عمر :عمر شما رابیمه می کند. در صورت فوت مزایا به شخصی که نامش را به عنوان ذینفع درج کرده اید پرداخت می شود .

بیمه اموال شخصی : اقلامی را که به آمریکا می آورید در مقابل مفقود شدن سزقت یا صدمه بیمه می کند. توصیه نمی شود که جواهرات گران قیمت یا سایر اشیاء شخصی با ارزش را به همراه خود به آمریکا بیاورید.

بیمه اتومبیل : در صورت تصادف ماشین شما و صدمات به اشخاصی که در آن هستند را تحت پوشش قرار می دهد اگر اتومبیلی در امریکا خریداری کنید اکثر ایالات از شما می خواهند که بیمه اتومبیل و شخص سوم داشته باشید . اگر اتومبیل را اجاره کنید می توانید مبلغی را برای پوششش بیمه پرداخت نمایید یا بیمه/شرکت کارت اعتباری اتومبیل شخصیتان ممکن است ، استفاده از ماشین اجاره ای را تحت پوشش قرار دهد.

بیمه بهداشتی

آمریکا از طرح بهداشتی دولتی ، یا خدمات مراقبتهای بهداشتی که تمامی مردم را تحت پوشش قرار دهد برخوردار نیست و در عوض اکثر مردم بیمه های بهداشتی خصوصی دارند .

وزارت امور خارجه آمریکا از دانشجویانی که دارای ویزای تبادلی J-1 هستند می خواهد تا بیمه ای که بهداشت ، تصادفات، تخلیه پزشکی  و انتقال جسد به وطن را تحت پوشش قرار می دهد داشته باشند. دولت آمریکا برای دانشجویانی که ویزای غیر مهاجرتی F-1  یا  M-1 دارند، شرط هیچ گونه بیمه بهداشتی خاصی را ندارد. اما بیشتر دانشگاهها از دانشجویان خارجی می خواهند تا ثابت کنند که قبل از ثبت نام در کلاسها، نوعی بیمه بهداشتی (که از سوی دانشگاهها تعیین می شود) را دارند.

با وجود اینکه شما میتوانید در کشورتان بیمه بهداشتی خریدداری نمایید، بسیاری از طرحها نیازهای بهداشتی شما را طی مدت اقامت تان در آمریکا به نحو شایسته ای پوشش نخواهند داد. بسیاری از تامین کنندگان مراقبتهای بهداشتی آمریکا میلی به ارسال صورت حساب به شرکت های بیمه خارجی برای پرداختهای مراقبتهای بهداشتی ندارند. آنها ترجیح می دهند که وجه را مستقیما از سوی بیمار دریافت کنند واز بیمار بخواهند تا از شرکت بیمه خارجی تقاضای استرداد آنرا نماید. در صورتیکه مطمئن هستید که بیمه نامه تان برابر یا بهتر از یک شرکت بیمه بهداشتی در آمریکا است، واینکه بیمه نامه بهداشتی در کشورتان امکان ارائه صورتحساب در آمریکا را فراهم می کند شاید بهتر باشد که پس رسیدن به آمریکا بیمه بهداشتی خریدداری نمایید. اگر دانشگاه یا کالج شما طرح بهداشتی خود را ندارد، بایداز یکی از منابع خارجی تقاضای پوشش کنید. از مشاور دانشجویان خارجی تان اطلاعات بیشتر را جویا شوید.

آمادگی تحصیلی و زبان

در صورتیکه مهارتهای قوی تحصیلی نداشته باشید ،به ویژه آنهایی که به رشته تحصیلی شمامرتبط هستند ممکن است برای وفق دادن خود با سرعت والزامات کار دانشگاهی در امریکا نیاز به وقت بیشتری داشته باشید .

از استادان ومشاورین خود بخواهید تا مهارتها و نقاط ضعف کنونی تان را ارزیابی نموده ودر مورد نحوه پیشرفت مهارتهای ضعیف تر قبل از عزیمت به آمریکا توصیه هایی نمایند. برای اطلاعات مفصل در مورد تسهیلات ومنابع آموزشی، به علاوه شرایط دوره ها و توضیحات در مورد آنها به کاتالوگ مدرسه مراجعه نمایید، تا بدینگونه بدانید که هنگام ورود به دانشگاه از چه مواردی باید آگاهی داشته باشید. اکثر دانشگاه ها کاتالوگهای خود را به صورت آنلاین چاپ می کنند وبسیاری از مراکز مشاورهEducation USA نسخه ای از کاتالوگ های کالج ها ودانشگاهها را در کتابخانه های خود دارند. در صورتی که به صورت مشروط یا به عنوان دانشجوی ویژه پذیرفته شده باشید قبل از اینکه به عنوان کاندیدای کسب درجه تحصیلی مد نظر قرار بگیرید باید برخی از شرایط را برآورده نمایید. شرایط درج شده در نامه پذیرش تان را مرور کنید و با یک مشاوره Education USA ومشاور دانشجویان خارجی در مورد آنچه که از شما انتظار میرود صحبت کنید .

مهارتهای تایپ وآشنایی با کامپیوتر

 قبل ازعزیمت به آمریکا یاد بگیرید که چگونه با کیبورد زبان انگلیسی تایپ کنید. بسیاری از دانشگاهها شرط تایپ کردن تکالیف کتبی را دارند. همچنین شاید مجبور باشید که که پایان نامه یا تزتان را تایپ کنید به ویژه اگر دانشجوی مقطع تکمیلی هستید. در مهندسی ریاضیات یا رشته هایی که از آمار استفاده می کنند باید به احتمال زیاد برای کار کردن در ارتباط با موارد پیچیده از کامپیوتر های دانشگاه ها استفاده می کنید. شما همچنین ممکن است برای استفاده از کتابخانه دانشگاه نیاز به مهارتهای کامپیتری داشته باشید. برخی از کالج ها و دانشگاهها از تمامی دانشجویان میخواهند تا کامپیوتری شخصی خود را داشته باشند و بسیاری از آنها دوره های غیر رسمی آشنایی با کامپیتر را در اول هر نیمسال ارائه می دهند.

مهارتهای زبان

اکثر دانشگاههای تحصیلی در آمریکا از دانشجویان خارجی می خواهند تا یک آزمون زبان انگلیسی همچون تست انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOFEL) یا سیستم آزمون بین الملی زبان انگلیسی(IELTSرا گذرانده باشند. برخی دانشگاهها قبل از اینکه دانشجو اجازه ثبت نام در کلاسها را داشته باشد شرط گذراندن آزمون دومی برای تسلط به زبان انگلیسی دارند .

دانشجویانی که به خوبی انگلیسی صحبت می کنند همیشه آنرا به همان خوبی نمی نویسند. حتی آنهایی که انگلیسی زبان مادریشان است اکثرا برای خواندن ونوشتن برای مقاصد تحصیلی نیاز به کمک دارند. اگر به راحتی می توانید به زبان انگلیسی بخوانید و بنویسید و واژگان خوبی دارید انجام تحصیلات و اتمام به موقع تکالیف ساده تر خواهد بود. سخنرانی رایج ترین روش آموزش در کالج ها ودانشگاه های آمریکا است. استادان برای راحتی شما سرعت عادی خود را کاهش نخواهند داد. باید انگلیسی را به خوبی درک کنید و به راحتی در ارتباط با وقایع نظریات و موارد ارجاعی که در سخنرانی ها ارائه می شود یادداشت برداری کنید. برای افزایش تسلط تان و دستیابی به موفقیت های بیشتر در تحصیلات تان، قبل از عزیمت به آمریکا، از هر فرصتی برای پیشرفت مهارتهای زبان استفاده نمایید. تا آنجایی که امکان دارد به زبان انگلیسی صحبت کنید نشریاتی به زبان انگلیسی بخوانید و برای تمرین شاید بخواهید در یک کلاس یا گروه مطالعه ثبت نام کنید. همچنین  با تماشای تلویزیون و فیلم، گوش دادن به برنامه های موسیقی ورادیویی از آمریکا می توانید با تلفظ آمریکایی وکلمات عامیانه آشنا شوید.

لیست تطبیقی قبل از عزیمت

در حالیکه آماده عزیمت به آمریکا می شوید فهرست تطبیق ذیل به عنوان راهنما می تواند مورد استفاده قرار بگیرد :

به مجرد اینکه نامه های پذیرش یا عدم پذیرش به دستتان رسید تصمیم بگیرید که به کدام دانشگاه خواهید رفت، مامور پذیرش را از تصمیم  خود آگاه سازید وفرمهای مورد نیاز را تکمیل وارسال نمایید. به دانشگاههایی که به آنجا نخواهید رفت خبر دهید وهر گونه فرم رسمی که از آن استفاده نخواهید کرد را به آنها بازگردانید.

در صورتی که ضامنی داشته باشید به سازمان ضمانت کننده در مورد طرح های خود اطلاع دهید ودر مورد تمهیداتی مربوط به سفرتان سوال کنید. با نزدیک ترین مرکز مشاوره Education USA برای اطلاعات قبل از عزیمت وجدول برنامه های آشنا سازی تماس بگیرید .

نسخه های تایید شده ای از ریز نمرات دوره متوسطه وبعد از متوسطه را به همراه توضیحات مفصل در مورد دوره ها وکتابهای استفاده شده تقاضا کنید.

نسخه های سوابق پزشکی مهم عکسبرداری ها ونسخه ها را در خواست کنید. بخواهید تا نسخه به زبان انگلیسی و به نامهای ژنریک نوشته شوند.

چک کنید وببینید که گذر نامه تان معتبر است.

پس از اینکه فرم ۲۰-l یا DS2019 را دریافت کردید مدت زیادی قبل از تاریخ سفر با نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری آمریکا برای ویزا تماس بگیرید (برای اطلاعات مفصل در مورد تقاضای ویزا به فصل ۳ مراجعه نمایید).

با دفتر دانشجویان خارجی تماس بگیرید وجزییات سفر وعزیمت خود را ارائه داده وهمچنین جزئیات جدید مربوط به آشناسازی دانشجویان خارجی را تایید کنید.

در مورد نحوه رسیدن به دانشگاه از محل ورود در آمریکا اطلاعات کسب کنید و مقدمات سفر تان را آماده کنید. سعی کنید که چند روز یا یک هفته قبل از شروع جلسه آشنا سازی وثبت نام وارد دانشگاه شوید.

تمهیدات مسکن خود را به مرحله نهایی برسانید. در صورتی که زودتر از موعد یا روزهای آخر هفته به آنجا برسید در مورد مسکن موقت یا سایر تمهیدات مورد نیازتان جویا شوید.

سازماندهی امور مالی: مقدمات انتقال وجوه به بانکی در آمریکا را فراهم کنید واطمینان کسب کنید که برای هزینه های سفر وهنگام رسیدن از وجوه کافی برخوردار هستید طی ماه اول در امریکا برای پوشش دادن به مخارج خرید چک مسافرتی را مد نظر داشته باشید در صورت امکان، سعی کنید که یک کارت اعتباری کسب کنید.

مرور

اطمینان کسب کنید که تمامی مدارک مورد نیاز (حقوقی، پزشکی و تحصیلی ) را به همراه خود دارید.

نیازهای دراز مدت مالی خود به علاوه نیازهای فوری تان هنگام رسیدن به آمریکا و قبل از گشایش حساب بانکی در آمریکا را ارزیابی کنید.

بیمه نامه ها را برای مدت اقامتتان در آمریکا بررسی کنید. در مورد هر گونه شرایطی که دانشگاه یا کالج تان برای پوشش حد اقل دارد آگاهی کسب کنید و بیمه ای را پیدا کنید که متناسب با نیازهایتان باشد.

خود را برای شرایط تحصیلی که در پیش است و برای زبان آماده کنید. انگلیسی خود را بهتر کنید واز تایپ کردن بروی کامپیوتری که از الفبای انگلیسی استفاده کنید و مهارت های تحصیلی تان را برای داشتن تجربه ای بهتر در آمریکا تقویت کنید.

وب سایت های مفید

EducationUSA

شبکه آمریکایی برای اطلاعات تحصیلی –اطلاعات برای دانشجویان خارجی وپیشه وران

وب سایت های سفارت خانه ها کنسولگری ها وهیات سیاسی آمریکا

اطلاعات مالیاتی برای دانشجویان خارجی

Edu pass Guhde to studying in theUSA


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz