درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

انگلستان کشوری است که مردم آن به تحصیل فرزندان خود بسیار اهمیت می دهند و دانشگاه های بزرگ زیادی هم در این کشور وجود دارد که دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل به انگلستان مهاجرت می کنند. همان طور که همه کشورها در نظام آموزش و پرورش خود سیستم خاص خود را دارند، انگلستان نیز نظام تعلیم و تربیت خاصی دارد. تعلیم در مدارس انگلستان، ولز و ایرلند شمالی یکسان است و به سه مقطع زیر تقسیم می شود:

  1. دوران تحصیلی ابتدایی که اصولا از سن ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۱ سالگی ادامه دارد.
  2. دوران تحصیلی متوسطه که نوجوانان بین سن ۱۱ تا ۱۸ سالگی در این مقطع هستند.
  3. مقطع آموزش عالی

در انگلستان نیز مدارس به دو نوع خصوصی و دولتی وجود دارد که در مدارس خصوصی هزینه ای بابت تحصیل از دانش آموزان اخذ می شود. البته اکثر دانش آموزان در این کشور در مدارس دولتی تحصیل می کنند. در انگلستان کالج های آموزش تکمیلی نیز برای دانش آموزان بالای ۱۶ سال وجود دارد که البته با گذراندن این دوره ها مدرک دانشگاهی به آن ها داده نمی شود.

مقاطع تحصیلی GCSE

بعد از گذراندن دوره متوسطه دانش آموزان می توانند دوره GCSE را که شامل ۱۰ ماده درسی می باشد بگذرانند و در صورتی که از ۵ درس نمره A تا C را اخذ نمایند می توانند به دوره های بعدی زیر راه پیدا کنند:

  • سطح پیشرفته که شامل A Level می باشد که فرد ۲ تا ۴ درس را باید در این دوره بگذراند و در این دوره می تواند رشته تحصیلی خود در دانشگاه را انتخاب نماید.
  • سطح متمم پیشرفته که شامل ۳ واحد درس می باشد.
  • سطح پیشرفته که شامل ۳ واحد درس می باشد.

افرادی که تمایل به تحصیل در انگلستان دارند باید دوره های زبان انگلیسی را بگذرانند چون تنها راه ارتباطی شما با بقیه افراد در محیط دانشگاه و خارج ار آن زبان انگلیسی است. هرچند که افراد زیادی تنها به خاطر فراگیری زبان انگلیسی به دانشگاه های انگلستان رجوع می کنند.

درجات علمی در دانشگاه های انگلستان به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

  1. کارشناسی

دوره کارشناسی که برای ورود به این دوره حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و اصولا حدود ۴ سال به طول میانجامد. به این رتبه های دانشگاهی Bachelor گفته می شود. مدارک دانشگاهی به دو دسته زیر تقسیم می شود:

  • Ordinary: این دسته تقسیم بندی خاصی ندارد
  • Honours: در این دسته مدارک دانشگاهی بر اساس میزان دانش و علم دانشجویان به ۳ کلاس Class1، Class2 و Class3 تقسیم بندی می شود.
  1. کارشناسی ارشد

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی داشته باشید و یا مدرکی معادل با آن. گذراندن این مقطع حدود ۹ ماه تا دو سال طول می کشد. اگر تمایل به گذراندن دوره دکتری باشید به خاطر پروژه های تحقیقاتی ممکن است تا ۳ سال هم طول بکشد. پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد می توانید پس از ارائه یک تحقیق وارد دوره دکترا و یا کارشناسی ارشد با تحقیق شوید.

شما در طول تحصیل خود در انگلستان می توانید از خدمات درمانی رایگان نیز استفاده نمایید و حتی برای تامی هزینه های زندکی خود با شرایط خاص مشغول به مار شوید.

اگر شما نیز تمایل به تحصیل در انگلستان دارید می توانید با مشاوران ما در ایران آنکارا تماس بگیرید و در اسرع وقت از راهنمایی های مشاوران استفاده نمایید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz