درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تحصیل در دبی

تحصیل در دبی

تحصیل در کشور امارات می تواند حایز اهمیت بسیار باشد زیرا با تحصیل در این کشور می توانید در آینده پس از اتمام دوره دانشگاهی در این کشور به دانشگاه های کانادا، آمریکا و انگلیس راه یابید. تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشور های خاور میانه پر هذینه تر است. یکی از موارد مهم برای تحصیل در دانشگاه های این کشور این است که تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس میشود. کسانی که وارد دانشگاه میشوند باید حتما مقطع متوسطه را به پایان رسانده و سپس وارد دانشگاه شوند. کسانی که این مقاطع را کامل به پایان نرسانده اند میتوانند با گرفتن مدرک GED وارد دانشگاه های دبی شوند.
بسیاری از افراد با هدف اقامت در کانادا، امریکا و انگلیس، دانشگاه های دبی را انتخاب میکنند و در این کشور دوره لیسانس خود را میگذرانند. شرایط گرفتن لیسانس در کشور امارات به شرح زیر میباشد:
مدت دوره لیسانس بین ۳ تا ۴ سال است. افرادی که وارد دانشگاه های دبی میشوند باید دارای آیلتس با نمره ۶-۵-۵ باشند. همچنین متقاضیان باید ریز نمرات پیشدانشگاهی، نامه استطاعت مالی و ریز نمرات دیپلم را قبل از ورود به دانشگاه داشته باشند. پس از گذشت ۲ سال، متقاضیان میتوانند به یکی از دانشگاه های آمریکا، انگلیس و کانادا درخواست دهند. تمامی رشته های تحصیلی در کشور امارات به زبان انگلیسی ارائه می شود و این کشور یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس تمامی کورس های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
دانشجویان مقطع لیسانس، مانند سایر کشور های دیگر میتوانند کار کنند. در این مقطع در هفته به مدت ۱۰ ساعت حق کار دارند که حقوقش ۱۲ دلار در ساعت خواهد شد که تقریبا میتواند کمک هذینه دانشگاهشان شود. برای پیدا کردن کار، شخص متقاضی باید فاکتور هایی نظیر زمان ورود به این کشور، نوع زندگی، سطح آگاهی از زبان انگلیسی، و تجربه کاری را داشته باشد.
با توجه به متفاوت بودن دانشگاه ها در این کشور، هذینه های زندگی و درس خواندن در این دانشگاه ها نیز متفاوت است. اما برای هر ترم حدودا میتوان ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هذینه تخمین زد. هزینه های زندگی در کشور امارات برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن هادر زمان تحصیل و در مقطع لیسانس در کشور امارات می باشد.
تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور امارات دوره دو ساله دارد. علاقه مندان پس از اتمام تحصیل در این مقطع دارای اقامت یک ساله خواهند بود تا بتوانند ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. همچنین این دانشجویان می توانند دارای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال است باشند. متقاضیان مقطع فوق لیسانس باید دارای آیلتس ۶-۶-۵ باشند. زبان دروس در این کشور عربی و انگلیسی میباشد که متقاضیانی که مسلط به این زبان ها نیستند می توانند پس از ورود به این کشور، در کالج های زبان ثبت نام کنند.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند و حقوقشان هم ۱۲ دلار در ساعت خواهد بود که این مبلغ می تواند کمک هذینه دانشگاهشان باشد. هذینه تحصیل و زندگی برای مقطع کارشناسی ارشد در امارات، مانند دانشگاه های کارشناسی متفاوت است اما میتوان حدودا ۱۵۰۰۰ دلار برای هذینه دانشگاه به طور سالیانه تخمین زد. هذینه زندگی هم برای هر فرد با توجه به خورد و خوراک و رفت و آمد حدودا ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz