درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تحصیل در کانادا بدون ویزای تحصیل

تحصیل در کانادا بدون ویزای تحصیل

به‌منظور تحصیل در کشور کانادا در هر سطحی، اتباع خارجی باید ویزای تحصیل در کانادا را درخواست و دریافت کنند. هرچند، شرایطی وجود دارد که طبق آن دانشجوی خارجی از این شرط معاف می‌شود:

تحصیل کوتاه مدت در کشور کانادا

افراد برای پیگیری برنامه تحصیلی شش ماهه یا کمتر به ویزای تحصیل نیاز ندارند. این دوره‌ها می‌توانند شامل هر موضوعی باشند و می‌توانند به صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت انجام گیرند. به‌منظور معاف شدن از الزامات ویزای تحصیلی، دوره تحصیلی باید در ظرف یک دوره شش‌ماهه به پایان برسد. تنها به منظور تکمیل دوره آموزشی کوتاه مدت تمدید ویزا صورت نخواهد گرفت. اتباع خارجی بدون ویزای تحصیل در کشور کانادا تنها در صورتی می‌توانند در برنامه‌های آموزشی ثبت نام کنند که از خارج از کانادا درخواست اجازه تحصیل بدهند. استثنایی که در این مورد وجود دارد این است که دوره آموزشی کوتاه‌مدت باشد و در ظرف دوره اقامت تعیین شده پس از ورود به کشور کانادا تکمیل شود.

اداره شهروندی و مهاجرت به کانادا پیشنهاد می‌دهد که اگر اتباع خارجی پس از اتمام برنامه اولیه قصد کار در دانشگاه یا دنبال کردن تحصیلات خود را دارند، به دنبال ویزای تحصیل برای یک برنامه شش ماهه یا کمتر باشند.

افراد زیر سن قانونی در کانادا

هر فرد زیر سن قانونی ساکن در کانادا می‌تواند بدون ویزای تحصیل در پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه تحصیل کند. این قانون برای فرزندان دانشجویان یا دارندگان ویزای کار موقت و همچنین شهروندان و افراد مقیم کشور کانادا اجرا می‌شود.

این استثنا برای فرزندان ساکنان موقتی که مجاز به کار یا تحصیل در کانادا نیستند اعمال نمی‌شود (یعنی گردشگران).

اعضای خانواده و کارمندان عادی دیپلمات‌ها

اعضای خانواده یا کارمندان عادی دیپلمات‌های خارجی و نمایندگان معتبر خارجی به ویزای تحصیل در کشور کانادا نیاز ندارند. از نظر این استثنا، اعضای خانواده به این صورت تعریف می‌شوند:

  • همسر یا همسر عرفی
  • فرزندان وابسته به فرد یا همسر فرد/ یا فرزندان وابسته به همسر عرفی فرد
  • نوه وابسته به فرد

اعضای نیروهای مسلح خارجی در کانادا

اعضای نیروهای مسلح که تحت قانون نظارت نیروهای مسلح وضعیت‌ تعریف شده‌ای دارند به ویزای تحصیل در کشور کانادا نیاز ندارند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz