درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تساوی حقوق زن و مرد در سوئد

تساوی حقوق زن و مرد در سوئد

در دنیای امروز زنان نیز مانند مردان در اجتماع حضور دارند و این قضیه تساوی حقوق زن و مرد برای همه مهم است. کسانی که قصد مهاجرت به سوئد دارند باید بدانند که جنسیت در کشور سوئد اصلا مهم نیست و مردم اعتقاد دارند که زنان نیز باید مثل مردان شانس داشتن یک زندگی خوب را داشته باشند. شاید به این قضیه در کشور سوئد نسبت به خیلی از کشورها تاکید بیشتری شود؛ بنابراین کسانی که قصد سفر و مهاجرت به سوئد دارند و تساوی حقوق زن و مرد نیز برایشان مهم است نباید نگران این موضوع باشند.

برقراری عدالت در سوئد

اصول عدالت در سوئد به صورتی است که هر کس بدون توجه به جنسیت، حق کار کردن و پشتیبانی خود و خانواده خود را دارد بی آن که از زور و یا خشونتی بهراسد. این تساوی حقوق بین زن و مرد نه تنها به خاطر دادن حقوق اجتماعی زنان، بلکه به این جهت است تا در کشور از تمامی نیروها و استعدادهای مردم استفاده شود.

تساوی جنسیتی در مدارس سوئد

تساوی جنسیتی در سیستم آموزشی سوئد نیز برقرار است و تمامی افراد از حقوق یکسان برای تحصیل در مدارس و دانشگاه ها بر خوردار هستند. اصول و قواعد دولت بر این باور است که تمامی کودکان باید از شرایط یکسان در تحصیل استفاده کنند و موقعیت آموزشی از پیش دبستانی تا به بالاترین حد تحصیلات برای دختران و پسران به یک نحو باشد. جالب است بدانید که حتی در سوئد امروزه دختران نمرات و رتبه های بالاتری نسبت به پسران کسب می کنند. در صورتی که تا چند سال پیش درهای دانشگاه ها فقط برای مردان سوئدی باز بود؛ در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد جمعیت دانشگاه های سوئد را زنان تشکیل می دهند.

مرخصی والدین

یکی از مواردی که در سوئد برای تساوی حقوق بشر رعایت می شود سیستم مرخصی والدین برای نگداری کودکان است، به این صورت که والدین برای نگهداری از نوزادان تازه متولد شده خود ۴۸۰ روز می توانند مرخصی بگیرند و این مرخصی بین والدین تقسیم می شود. این مرخصی می تواند به صورت ماهیانه، هفته ای، روزانه و یا حتی ساعتی توسط پدر و یا مادر گرفته شود.

تساوی جنسیتی در محیط کار

سوئدی ها در کار کردن نیز تساوی حقوق بشر را رعایت می کنند به طوری که ۲ اصل برای قانون ضد تبعیضیتی در کار کردن وجود دارد. اول این که تمامی کارفرمایان باید به صورت فعال به دنبال اهداف خاص برای ترویج برابری بین مردان و زنان در محیط کار خود باشند. دوم این که این قوانین کارفرمایان را ملزم به حمایت از زنان در برابر هر گونه آزار و اذیت می کند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی نزدیک به ۲۹۰۰۰ مورد خشونت علیه زنان در سوئد اعلام شد اما در طول چند سال اخیر با توجه به اقدامات دولت، این رقم به شدت کاهش پیدا کرد. حتی قانون تعلق مقام اسقف اعظم که فقط مخصوص به مردان بود در سال ۲۰۱۳ در سوئد شکسته شد و امروزه زنان نیز می توانند به این مقام دست پیدا کنند.

در کل دولت سوئد برای زنان و مردان حقوق یکسانی در مورد کار، تحصیل، موقعیت اجتماعی و سیاسی و … در نظر گرفته است؛ بنابراین برای کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در سوئد دارند جای هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz