درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تغییرات برنامه مهاجرتی کانادا (۲)

تغییرات برنامه مهاجرتی کانادا (۲)

آیا پذیرفتن اقامت دائم دانشجویان خارجی در کانادا باید در اولویت برنامه مهاجرت باشد؟

تاریخ انتشار خبر: ۲۵ دسامبر ۲۰۱۵

اشکال و اشتباه سیستم مهاجرت این جاست که برای تحصیلات در کانادا و تجربه کار در کانادا، امتیاز کافی قایل نمی شود. طی برنامه Express Entry، افراد دارای استوارنامه تحصیلی خارجی که «هم تراز» استوارنامه های کانادا هستند می توانند همان امتیازی را دریافت کنند که افراد دارای مدرک پایان دوره یا مدرک دانشگاهی در کانادا دربافت می کنند.

مشکل این رویکرد این جاست که Express Entry این را به رسمیت نمی شناسد که استوارنامه های کانادایی نزد کانادایی ها اعتباری بیشتر از «اعتبارنامه های» خارجی دارند. همچنین Express Entry این را به رسمیت نمی شناسد که آن دانشجو برای دریافت استوارنامه تحصیلات در کانادا مجبور شده است با زندگی در کانادا، کار در کانادا، صرف پول در کانادا و مدرسه و دانشگاه رفتن در کانادا، خود با در جامعه کانادا هماهنگ کند. قطعا باید این را بیش از یک اعتبارنامه خارجی به حساب آورد.

سال ها کانادایی ها شاهد اخباری درباره مهاجرانی بوده اند که بیکار هستند زیرا تجربه تحصیل یا کار آن ها در خارج از کانادا در این جا به رسمیت شناخته نمی شود. قطعا تشویق مردم دارای تجربه تحصیل و شغل به مهاجرت به کانادا، راه حلی ناقصی برای این مشکل است.

جلوگیری کردن از ورود این افراد علاوه بر تاثیر منفی آن بر دانشجویان خارجی، تمام کارهای سختی که برای جذب دانشجویان خارجی به تحصیل در کانادا انجام شده است را نیز تباه می کند. طی چند سال اخیر، دانشگاه ها و دانشکده های کانادا تلاش یکپارچه ای را برای جذب دانشجویان خارجی به کانادا انجام داده اند. چون دانشجویان خارجی مبلغی بیشتر از دانشجویان کانادایی می پردازند، این خود منبع درآمد خوبی برای برخی نهادهای دارای مشکل پولی است. سخت تر کردن مهاجرت دانشجویان خارجی به کانادا باعث می شود که در آینده ای نه چندان دور، این دانشجویان از ورود به کانادا خودداری کنند و در عوض راهی ایالات متحده، استرالیا و اروپا شوند.

در این سکوی انتخاباتی، حزب لیبرال پیشنهاد کاهش زمان تبدیل یک دانشجوی خارجی به شهروند کانادایی را داده است. اما این وعده فقط بعد از مهاجرت دانشجوی خارجی به کانادا محقق می شود. اگر سیستم دولت کانادا تغییر نکند، دانشجویان خارجی رغبت کمتری به گرفتن اقامت دائم کانادا را خواهند داشت.

راه حل این مشکل، بسیار ساده است: امتیاز موجود به دانشجویانی که در این جا کار کرده یا درس خوانده اند را آن قدر افزایش دهید که با امتیاز دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کانادا و دارای پیشنهاد کار مورد تایید دولت، برابر شود. این کار باعث می شود دانشجویان خارجی، که هنوز بهترین مهاجران آینده به کانادا هستند، اجازه مهاجرت به کانادا را داشته باشند. Express Entry، این واقعیت را تغییر نداده است- این اتفاق زمانی می افتد که واقعیت را نادیده بگیریم.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz