درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تغییرات برنامه مهاجرتی کانادا

تغییرات برنامه مهاجرتی کانادا

تغییرات برنامه مهاجرتی، مهاجرت دانشجویان به کانادا را سخت تر کرده است.

آیا پذیرفتن اقامت دائم دانشجویان خارجی در کانادا باید در اولویت برنامه مهاجرت باشد؟

تاریخ انتشار خبر: ۲۵ دسامبر ۲۰۱۵

تغییرات اخیر در سیستم مهاجرتی، اوضاع را برای دانشجویان خارجی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند، سخت تر کرده است.

سوالی که کانادا باید از خود بپرسد این است: آیا تبدیل کردن دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در کانادا به مقیم های دائم، باید در اولویت برنامه مهاجرت باشد؟ یا به قولی دیگر، آیا ما افراد جوان تحصیل کرده در کانادا با تجربه کار در کانادا را به عنوان شهروندان آینده خود می خواهیم یا نه؟

در سال ۲۰۱۴ بیشتر دانشجویانی که از دانشگاه ها و دانشکده های کانادا فارغ التحصیل شدند، مجاز بودند تا یک سال پس از فارغ التحصیلی به کانادا مهاجرت کنند. اما هنگامی که در ژانویه گذشته دولت فدرال، سامانه مهاجرت موسوم به Express Entry را ارائه کرد، این وضعیت تغییر نمود.

طبق قوانین جدید، متقاضیان مهاجرت بر طبق سامانه امتیازدهی اولویت بندی می شوند. پرونده افراد دارای پیشنهادات شغلی مورد تایید دولت، اول از همه پردازش می شوند. با این که بسیاری از دانشجویان خارجی کانادا، ماه ها و حتی سال ها تجربه کار در کانادا دارند، بسیاری از پیشنهادات کاری آن ها مورد تایید دولت نیست.

اما منظور این نیست که بگوییم افراد دارای پیشنهاد شغلی مورد تایید دولت نباید بابت مهاجرت، مورد تایید دولت باشند. این افراد، مورد نیاز کارفرمایان کانادایی هستند و کارفرمایان آن ها برای اخذ تایید دولت باید ثابت کنند هیچ کانادایی یا مقیم دائم کانادایی مایل و قادر به انجام آن شغل نیست. مشخص است که این نوع متقاضیان باید در اولویت مهاجرت قرار گیرند. اما باید فرصت های بیشتری نیز به دانشجویان خارجی داد.

دلیل این که کانادا در ابتدا درب مهاجرت را به روی فارغ التحصیلان خارجی باز کرد این بود که دولت متوجه شد تشویق به مهاجرت برای گروه فارغ التحصیلان جوان درس خوانده در کانادا که انگلیسی یا فرانسوی را در سطح دانشگاهی صحبت می کنند و در کانادا زندگی کرده، کار کرده، و مالیات پرداخت کرده اند، سیاست کلی خوبی بوده است. در بسیاری از موارد، این دانشجویان به اقتصاد ما کمک کرده اند و با صاحبان کسب و کار و حرفه ای های سرتاسر دنیا ارتباط دارند.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz