درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تغییرات ویزای آمریکا و ضررهای میلیونی مهاجران

تغییرات ویزای آمریکا و ضررهای میلیونی مهاجران

تغییر سیاست ناگهانی وزارت امور خارجه ایالات متحده باعث شده است هزاران مهاجر متخصص نتوانند درخواست اقامت دایم قانونی خود که منتظرش بودند را ارائه دهند. علی رغم اینکه بسیاری از متقاضیان پیشاپیش هزینه های سنگین پزشکی و قانونی خود را پرداخت کرده اند، این قانون در مورد آنها لازم الاجراست.

مهاجرانی که بابت این تغییرات ضرر بسیاری می کنند اکثرا اهل چین و هندوستان هستند و بسیاری از آنان برای موسسات رده بالای فناوری یا شرکت های پزشکی کار می کنند و تحصیلات بالایی دارند. این مهاجران ادعا می کنند که هر کدام هزاران دلار خرج کرده اند-که به گفته وکلا مجموع آن حدود ده ها هزار دلار است-و دولت ایالات متحده باعث شده است آنان ضربه عاطفی بخورند زیرا مجبور شده اند از کار خود مرخصی بگیرند ، به مراسم دفن و عروسی نرسیده اند و مسافرت هایشان را لغو کرده اند-که در نهایتا همه این ها هیچ منفعتی برایشان نداشته است.

وزارت امور خارجه در روز پنج شنبه مورخ ۱۸ شهریور طی اطاعیه ای جزئیات دسته بندی ها برای افرادی که می توانند برای دریافت گرین کارت، و امور اداری نهایی خود تشکیل پرونده بدهند را اعلام کرد. این اطلاعیه در پی دستور اجرایی نوامبر ۲۰۱۴ رئیس جمهور اوباما برای ساده سازی و بهبود سیستم مهاجرتی کشور صادر شد.

بسیاری از کارکنانی که هم اکنون در ایالات متحده درخواست ویزای کار ایالات متحده را داده اند در ابتدا ذوق زده شدند و انتظار داشتند حجم انبوه درخواست هایی که از هندوستان و چین ارائه شده بود و تلنبار شده بود سرانجام رسیدگی شود و بسیاری شروع به استخدام وکیل، انجام معینات پزشکی و آماده کردن درخواست های خود نمودند. اما در تاریخ ۲۵ سپتامبر وزارت امور خارجه این اطلاعیه را تصحیح کرد و از میزان درخواست هایی که مجاز تلقی می شدند به شدت کاست. این وزارت خانه در عین حال در مورد افرادی که ناخواسته جامانده بودند و این که چرا این تغییرات انجام شده اند، هیچ توضیحی نداد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz