درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تغییرات ویزای کاری بریتانیا (۲)

تغییرات ویزای کاری بریتانیا (۲)

تاریخ انتشار خبر: ۲۴ دسامبر ۲۰۱۵

دولت استرالیا می گوید تغییرات ویزای کاری بریتانیا، «تبعیض آمیز» است

بنگاه های مرتبط با استرالیا در مورد ویزاهای بریتانیا مطالعه و نظرسنجی کردند.

بیش از ۵۰ درصد بنگاه هایی که طبق بخشی از گزارش وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا در نظرسنجی شرکت کردند و بین ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ پرسنل دارند، اظهار کرده اند که تغییرات در ویزاهای کاری بریتانیا-از جمله ویزا (general) رده۲-بر «برنامه های سرمایه گذاری در بریتانیا تاثیر می گذارد»، در حالی که دو سوم پاسخ دهندگان اظهار کرده اند این مسئله بر «توانایی و اشتیاق آنان برای جلب نیروهای استرالیایی» تاثیر می گذارد.

بنگاه های بریتانیایی باید جواز ضمانت رده۲ داشته باشند تا ضامن کارکنان خارجی ویزای رده۲ خارج از اتحادیه اروپا باشند؛ و آنها را برای مشاغلی به کار بگیرند که نمی توان با کارکنان بریتانیایی یا منطقه اقتصادی اروپا تکمیل نمود. یکی از ویزاهای محبوب استرالیایی ها، ویزا رده ۵ یا همان جابه جایی جوانان است که جوانان اهل کشورهای خاص از جمله استرالیا و بین سنین ۱۸ تا ۳۰ سال را در بر می گیرد. این ویزا در حال حاضر به ضمانت کارفرمای بریتانیایی نیازی ندارد.

پس از گزارش وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا، کمیسیون عالی استرالیا، مواضع زیر را اتخاذ کرد: «تغییرات در ویزای کاری انگلیس باعث می شود این کشور دیگر کشور مطلوبی برای استرالیایی ها نباشد. این تغییرات، بالقوه می تواند در بلند مدت بر ذهنیت و اعتبار بریتانیا نزد استرالیایی ها خدشه وارد کند و روابط بی نظیر استرالیا با بریتانیا را تضعیف کند.»

شانس کمتر گرفتن ویزای کار skill worker انگلیس برای استرالیایی ها

کار کردن در بریتانیا برای کسانی که اهل کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، از جمله استرالیایی ها، روز به روز مشکل تر می شود. در سال ۲۰۱۱، دولت بریتانیا تصمیم گرفت ویزا کاری پس از فارغ التحصیلی رده۱ و طرح ویزای general رده۱ را لغو کند در حالی که به همان سیاق، ویزا رده۲ را برای ۲۱۷۰۰ نفر صادر کرد؛ این موضوع بر اتباع تمام کشورهایی که بخشی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستند تاثیر گذاشت. گسترش اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ که طی آن ۱۰ کشور جدید و اکثرا متعلق به شرق اروپا به اتحادیه اروپا پیوستند منجر به هجوم انبوه کارگران ماهر و نیمه ماهری شد که وارد بریتانیا شدند. به ویژه بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۷، نگرانی های روز افزونی در خصوص مهاجرت وجود داشته است. از آن رو که عملا کاری از بریتانیا در خصوص مهاجران اتحادیه اروپا بر نمی آید چون اتباع اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در اتحادیه اروپا کار کنند، این کشور تلاش کرده است مهاجرت از خارج اتحادیه اروپا را محدود نماید.

جدا از محدودیت های بیشتر بر مسیر جابه جایی درون شرکتی رده۲ و حذف حق کار همسر دارنده ویزای رده۲، انتظار می رود بخشی از هزینه های جدید مربوط به مهاجرت از جمله مالیات بر مهارت نیز اعمال شود. آستانه حقوق برای ویزاهای رده۲ نیز ممکن است افزایش یابد که باعث می شود به کار گیری کارکنان از خارج اتحادیه اروپا برای شرکت ها با هزینه بیشتری همراه باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz