درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تغییرات ویزای کاری بریتانیا (۳)

تغییرات ویزای کاری بریتانیا (۳)

تاریخ انتشار خبر: ۲۴ دسامبر ۲۰۱۵

دولت استرالیا به تغییرات پیشنهادی مهاجرت به بریتانیا اعتراض کرد

طی یک حرکت دیپلماتیک نادر، دولت استرالیا رسما به تغییرات در ویزای کاری بریتانیا اعتراض کرد. کمیسیونر عالی استرالیا، الکساندر داونر، در خصوص تغییرات مورد اعتراض، با وایت هال و کمیته مشاوره مهاجرت وست مینیستر تماس گرفته است.

گزارش وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا نتیجه گیری خود را چنین اعلام می کند: «برخلاف اتباع دیگر کشورها، اگر یک شرکت بریتانیایی، یک کارگر استرالیایی را استخدام کند، این کارگر مجبور است بابت ویزا یا تغییر ویزای خود، به استرالیا بازگردد. در حالی که بریتانیا از تغییر ویزا در داخل کشور خود ممانعت می کند، کارفرمایان، مرعوب می شوند و استرالیایی ها دلیلی دارند که احساس تبعیض کنند.»

بوریس جانسون، شهردار لندن، با کنترل سخت گیرانه تر مهاجرت، مخالفت کرد.

بوریس جانسون، شهردار لندن، پذیرفت که با نخست وزیر دیوید کامرون گفتگو کند. جانسون که در جوانی در ملبورن استرالیا تحصیل کرده است گفت که او «کاری خواهد کرد که رابطه تاریخی استرالیا با بریتانیا، بازشناخته شود.»

سخنگوی شهردار اعلام کرد: «شهردار مدت هاست که معتقد به یک سیستم ویزای عادلانه اما محکم برای بریتانیا است که بتواند افراد با استعداد را از سرتاسر جهان جذب کار و زندگی در لندن کند.»

سخنگو ادامه داد: «او معتقد است شهروندان کشورهای مشترک المنافع به ویژه با توجه به ارتباطات قوی فرهنگی بین دو کشور باید بتوانند آزادانه تر در اقتصاد، فرهنگ و اجتماعات لندن مشارکت کنند.

شهردار به عنوان شروع، توافقی بین استرالیا و بریتانیا را پیشنهاد کرده است که اجازه جابه جایی بیشتری به افراد ماهر دو کشور می دهد تا بتوان با این کار، به مشکل مهارت رسیدگی کرد. اگر این کار موفقیت آمیز باشد، می توان آن را به کشورهای مشترک المنافع نیز تعمیم داد.»


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz