درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا

تقسیم بندی دانشگاه های آمریکا

به طور کلی در آمریکا  دانشگاه‌ ها به دو گروه ایالتی یا  state school  و خصوصی یا   private school تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی معمولا نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار ارزانتر هستند،‌  اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی یا international students  دارای محدودیت های ظرفیتی باشند.

همچنین علاوه بر آن دانشگاه های آمریکا را برحسب اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا نه هم می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد، که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

  • گروه اول: این دانشگاه ها معمولا دانشگاه هایی هستند که درکنار تدریس جزو مراکز تحقیقاتی هم محسوب می شوند و دانشجویان مقطع دکترا نیز قبول می کنند که به آنها Universities گفته می شود.
  • گروه دوم: این دسته از دانشگاه ها، دانشگاه هایی هستند فقط به تدریس می پردازند که دارای دوره ‌های دو ساله یا چهار ساله بوده و مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس است و به آنها  Colleges گفته می شود.

در ایالت متحده ی آمریکا به تحصیلات تا مدرک لیسانس undergraduate program می گویند و بعد از مقطع لیسانس وارد مقطع فوق لیسانس و دکترا می شوند که به آنها  graduate program گفته می شود .

آخرین تقسیم بندی که مربوط به تقسیم بندی سال تحصیلی می شود، که به این قرار است:

  • ترمی یا  Semester System
  • یک چهارمی یا Quarter System

در دانشگاه‌هایی که به صورت ترمی کار می کنند هر سال تحصیلی را از ابتدای سپتامبر آغاز کرده و تا آخر ماه می به اتمام می رسانند که به دو ترم تقسیم می کنندکه این روند مشابه سیستم دانشگاه های ایران است،‌ اما در سیستم دانشگاه هایی که به صورت یک چهارمی است سال تحصیلی را به چهار ربع سه ماهه تقسیم می کند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz