درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تورکانادا (۳)

تورکانادا (۳)

سفر به مونترال

  • مونترال شهری آمیخته از جهان قدیم و جهان جدید بود، مناظر زیبا در روز و کلاب‌هایی که شب‌ها از آن لذت می‌بردیم ما را شیفته مونترال کردند. با دیدن ناهارخوری های فاخر ساختمان هایی با معماری های زیبا کم کم عاشق این غول فرانسوی (مونترال) شدیم. ما با دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و رقص زیاد از شر سنگینی بعد از غذا خوردن خلاص شدیم. چه کسی می‌تواند جاز را فراموش کند؟ مطمئنا ما نمی‌توانیم فراموش کنیم. زمانی که حرف از آهنگ های جاز در مونترال باشد، هیچ کس نمی تواند در برابر آن مقابله کند و همه تا صبح گرم شادی و خوش گذارانی می شوند.

تورنتو

تورنتو

از جاذبه های توریستی تورنتو می توان به موزه رویال اونتاریو، باغ وحش تورنتو، گالری هنر اونتاریو، موزه گاردینر، باغ مجسمه سازی تورنتو و… اشاره کرد. ما مدت طولانی در تورنتو زندگی کرده بودیم. این کلانشهر علاوه بر جاذبه های توریستی چیزهای بسیاری داشت که توجه ما را به خود جلب کند: مراکز خرید، کافه‌ها، گالری‌های هنری، بارها و آرایه‌های فوق‌العاده از مناظر چند فرهنگی، بوها و صداها. مردم اینجا سخت کار و شدیدا تفریح می‌کنند. خوش‌شانسی ما این بود که ما کار را رها کردیم و سوار بر کشتی جزیره تورنتو شدیم و به سمت قلب تپنده این تفریح‌گاه شهری حرکت کردیم.

فرار از زمستان ویستلر

ویستلر

ویستلر منطقه ای است در شما ونکوور و جایی بسیار مناسب براب برف بازی د اسکی است. در ویستلر، مردم محلی در فضای باز زندگی می‌کنند. ما هم تصمیم گرفتیم تا از سبک زندگی آن‌ها پیروی کنیم. پس از رانندگی در بزرگراه خوش‌منظره مشرف به دریا ، سه روز بعدی خود را بیش از اندازه صرف برف بازی و اسکی بازی کردیم، البته ما پیش بینی این وضع را کرده بودیم و کفش‌های اسکی و ماشین‌های برف‌پیما داشتیم. خارج از جاده اصلی اسکی سواری می‌کردیم، سوار سورتمه می‌شدیم و حتی از درختان هم بالا می‌رفتیم. طبیعتا چون کار فیزیکی زیادی انجام می‌دادیم، غذای دریایی و گوشت گاو پمبرتون خوردیم تا قدرت خود را حفظ کنیم و مشروب‌های بریتیش کلمبیا را نوشیدیم تا سرحال بمانیم. روزها پشت سر هم می گذشت و دوربین‌های ما پر شدند از عکس های زیبا. حیف که همه این‌ها خیلی سریع گذشت.

نوا اسکوشیا

نوااسکوشیا شهری است دریایی در سواحل شرقی کانادا. خلیج ها، رودخانه ها و سواحل این شهر بی نظیرند. با بزرگ شدن بچه‌ها به نظر می‌رسید که این آخرین سفری باشد که همه اعضای خانواده در آن حضور دارند. در سرتاسر دریاچه ما نوااسکوشیا را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کردیم. ما درست مانند زمانی که بچه‌ها کوچک بودند دوچرخه سواری کردیم و درحوالی سواحل لوییزبرگ و گافد قایق‌سواری کردیم و درحد انفجار خرچنگ خوردیم. بچه‌ها دیگر کوچک نیستند اما گشت‌وگذار در این سرزمین پهناور به ما فهماند که به عنوان یک خانواده اهمیتی ندارد که چقدر تغییر و رشد کنیم، ما همیشه بهترین دوستان هم خواهیم ماند و سفر به کانادا در کنار هم بودن ما را پررنگ تر کرد.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz