درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

توریست ها چه کارهایی نباید درلندن انجام دهند

توریست ها چه کارهایی نباید درلندن انجام دهند

در همه کشورها آداب و رسومی وجود دارد که ممکن است توریست ها و مهاجران با آن آشنا نباشند. پس چه بسا بهتر باشد که تا حد امکان برای آسایش خود و احترام به مردم کشور مقصد قبل از سفر خود اطلاعاتی در مورد طرز زندگی مردم آن کشور کسب کنیم.

برای افرادی که تمایل به سفر به انگلستان را دارند چیزهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد اما در این مقاله بر خلاف بقیه مطالب می خواهیم به شما بگوییم که چه کارهایی را در لندن انجام ندهید.

  • حمل و نقل

در لندن سیستم حمل و نقل بسیار خوبی وجود دارد اما قوانین بسیار زیادی نیز وجود دارد که ممکن است بازدیدکنندگان از آن بی خبر باشند. یکی از آن ها ایستادن در سمت راست پله برقی می باشد تا راه برای بقیه افرادی که می خواهند به بالا یا پایین بروند باز باشد. بنابراین دقت داشته باشید که همیشه چمدان خود را نیز در سمت راست بگذارید تا راه مردم بسته نشود. پس از پیاده شدن از پله برقی جلوی آن قرار نگیرید چون نفر پشت سر شما هم فضایی برای پیاده شدن لازم دارد و این ممکن است برای شما نیز خطرناک باشد.

حمل_و_نقل

  • پیاده رو

ممکن است که شما فکر کنید راه رفتن در پیاده رو قوانین خاصی ندارد اما لندنی ها برای آن قوانین زیادی دارند. یکی از آن ها عدم ایستادن در جلوی درهای موزه و فروشگاه ها است. سعی کنید هیچ وقت برای منتظر ماندن همسفران خود در این مکان ها اجتماع نکنید چون در این صورت راه بقیه افراد را خواهید بست. در پیاده رو های باریک در خطوط سوم و چهارم و یا بیشتر قدم نزینید چون در این صورت راه را برای کسانی که می خواهند از شما سبقت بگیرند گرفته اید. سعی کنید بیشتر از ۲ نفر پهلو به پهلوی هم در پیاده رو قدم نزنید. اگر تعداد گروهتان زیاد است سعی کنید در دسته های دو تایی پشت سر هم راه بروید. برای رد شدن از خیابان هم به این قضیه توجه کنید که ماشین ها از سمت چپ رانندگی می کنند.

پیاده_رو

  • غذا خوردن

در لندن تعداد زیادی رستوران و کافه های زنجیره ای وجود دارد. در این مورد باید توجه داشته باشید که علاقه شما به چه نوع غذاهایی است. ممکن است شما از بسیاری از برندهای غذایی لندن خوشتان نیاید. پس در انتخاب خود دقت کنید.

غذا_خوردن

  • امنیت شخصی

در شهر بزرگی مثل لندن افراد مختلفی وجود دارند پس هیچ وقت به کسی اعتماد نکنید. در کیف خود را ببندید و از گذاشتن کیف پول در جیب عقب خود، خودداری کنید. شما باید همیشه هشیار باشید و مراقب جیب برها باشید تا اشیا گرانبها و غیر قابل برگشت خود را از دست ندهید.

امنیت_شخصی

  • صف

مردم لندن به نظم و صف بندی در مکان های عمومی بسیار اهمیت می دهند. بنابراین هیچ گاه از صف خارج نشوید. همیشه به این فکر کنید که لندنی ها از این که مدت زمانی را در صف منتظر بمانند و افرادی دیگر بدون نوبت وارد صف جلویی آن ها شوند بدشان می آید.

Commuters queue for a bus at Victoria Station in central London, on September 7, 2010, as workers on London's Underground train system started a 24-hour strike over staffing cuts. Thousands of workers walked out during the evening rush hour at 5:00 pm (1600 GMT) Monday, in protest at plans to axe 800 jobs in a cost-cutting measure. AFP PHOTO/CARL COURT (Photo credit should read Carl Court/AFP/Getty Images)

Commuters queue for a bus at Victoria Station in central London, on September 7, 2010, as workers on London’s Underground train system started a 24-hour strike over staffing cuts. Thousands of workers walked out during the evening rush hour at 5:00 pm (1600 GMT) Monday, in protest at plans to axe 800 jobs in a cost-cutting measure. AFP PHOTO/CARL COURT (Photo credit should read Carl Court/AFP/Getty Images)

این ها مواردی بسیار مبتدی از نوع زندگی انگلیسی ها می باشد و مثل تمام کشورهای دیگر لندن نیز دارای فرهنگ خاص خود می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz