درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تور گردشگری در جزیره بافین (۲)

تور گردشگری در جزیره بافین (۲)

فرهنگ و هنر در جزیره بافین

 • از نمایشگاه‌های سیار، هنر و محصولات اینوییت‌ها بازدید کنید و در موزه ناناتا ساناموتانیک (Nunatta Sunakkutaangit) آثار فرهنگی اینوییت ‌ها را به عنوان سوغاتی خریداری کنید.
 • از حکاکان و سازندگان پارچه‌های نقش‌دار مشغول به کار در کیمیروت Kimmirut ، در مناطق پانگنیرتونگ و ایکالوییت بازدید کنید. از تعاونی کینگیت معروف در منطقه کیپ دورت Cape Dorset دیدن کنید، که آثار هنرمندان در سطح جهانی آن به روئسای جمهور، پادشاهان و پاپ‌ها در این اهدا شده است.
 • سفری روزانه با قایق داشته باشید، سوار بر سورتمه یا به‌همراه گروهی از سگ‌ها به جزیره سنگی کائومارویت Qaummaarviit بروید که پارکی منطقه‌ای در نزدیکی ایکالوییتIqaluit است و سرشار از آثار باستانی آخرین نقطه شمالی دنیا مانند خانه‌های چمنی است.

طبیعت و حیات‌وحش در جزیره بافین

 • با برف‌پیماهایی که به وسیله سورتمه‌های اینوییت کشیده می‌شود به لبه یخ شناور در نزدیکی دهانه دریاچه سفر کنید و دریک سفر قطبی نهنگ‌های قطبی، نهنگ خاویار و خرس‌های قطبی را در قلمرو قطبی مشاهده کنید.
 • در ایگلولیک سوار قایقی شوید تا در فصل بهار هزاران شیر دریایی را مشاهده کنید که بر تکه‌های بزرگ یخی لمیده‌اند و نظاره‌گر مهاجرت نهنگ‌های سرکمانی و ویرانی حفره‌ها به دلیل آب‌شدن بهاره یخ دریا باشید.
 • حوزه حیات‌وحش ملی نیجیاگانیک Niginganiq National Wildlife Area در خلیج ایزابلا در شرق ساحل دریاچه بافین نزدیک به رود کلاید را تماشا کنید، اینجا اولین منطقه برای حفاظت از نهنگ‌های سرکمانی قطبی است که در حدود ۶۰ فوت وسعت دارد.
 • نهنگ‌های تک شاخ و تک‌شاخ‌های عاج ۱۰ فوتی آن‌ها را که زمانی بیشتر از وزنشان ارزش طلا داشتند، را تماشا کنید.

فستیوال‌ها و رویدادهای جزیره بافین

 • فستیوال تونیک تیم در آوریل هر سال برای تجلیل از همه چیزهای زمستانی برگزار می‌شود، در این فستیوال شما می‌توانید کلبه اسکیمو بسازید، بر روی دریاچه هاکی بازی کنید، سوار بر اسکی کایت سواری کنید، سورتمه سواری کنید، نان بانوک گرم و خورشت گوزن کانادایی بخورید و پس از آن خجالت خود را کنار بگذارید و خواندن آوازهای اینوییتی را امتحان کنید.
 • در زیر خورشید غروب اواخر ژانویه فستیوال ده روزه (و ده شبه!) هنرهای چند فرهنگی آلیانایت شامل فیلم، فعالیت‌های سیرک، تئاتر، موسیقی و داستان‌سرایی برگزار می‌شود.
 • در هر ماه جولای، فستیوال گراز دریایی ایگلولیک، شانس خود را برای تجربه یک فستیوال موسیقی کاملا شمالی را تجربه کند که شامل فیلم‌های محلی اینوییت و اجراهای سیرک‌هنری می باشد، سیرک‌های قطبی ایگلولیک شهرت جهانی دارند.

آب‌و‌هوای جزیره بافین

 • از ماه می تا انتهای ما آگوست روزهای جزیره بافین بلند و آفتابی هستند. در جنوب جزیره، شهر ایکالوییت به‌طور میانگین ۱۶ ساعت از روز را روشن است و دمایی حدود ۵ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد دارد. این منطقه نسبت به قسمت‌های شمالی جزیره بسیارخنک‌تر است. در قسمت‌های بالایی مدار قطب شمال در اواخر بهار و تابستان ۲۴ ساعته هوا روشن است.
 • فصل‌های بهار و پاییز در شب‌ها و در مناطق نزدیک به آب سرد هستند، از به‌همراه داشتن ژاکت، دستکش و کلاه اطمینان یابید.
 • در کوتاه‌ترین روزهای ماه دسامبر در ایکالوییت، فقط چهارساعت از کل روز هوا روشن است و دمای هوا ۱۰- تا ۳۲- درجه سانتیگراد می‌باشد. در بالای مدار قطبی، در خلیج قطبی و دریاچه از اواسط ماه دسامبر تا اواخر ماه ژانویه در ۲۴ ساعت شبانه‌روز هوا تاریک است.
 • در هر ماهی از سال ممکن است برف ببارد بنابراین در سفر به جزیره بافین لباس گرم در دسترس داشته باشید.

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz