درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تور گردشگری در جزیره بافین

تور گردشگری در جزیره بافین

جزیره بافین ، تفریح‌گاه قطبی کشور کانادا

  • در سال ۱۹۹۹ ایالت نوناوات به سومین منطقه ی کشور کانادا تبدیل شد.
  • جزیره بافین بزرگترین جزیره کشور کانادا است.
  • ۶۰۰۰ کیلومتر مربع (۲۳۰۰ مایل مربع) از کلاهک یخی بارنز، جزیره بافین مرکزی را پوشش می‌دهد.

جزیره بافین چشم‌اندازی باشکوه از حیات‌وحش، زادگاه تماشایی اینوییت‌ها (Inuit) و تفریح‌گاهی قطبی قابل‌دسترس برای افراد ماجراجو است. چکمه‌ها یا اسکی‌های خود را بپوشید و با دنبال‌کردن نشانه‌های سنگی اینوییت‌ها که اینوکسوک inuksuk نامیده می‌شود با ماجراجویی‌های دریایی قطبی از داخل پارک ملی سیرمیلیک Sirmilik National Park عبور ‌کنید. در رودخانه سوپر Soper ، یکی از میراث فرهنگی کشور کانادا، در داخل پارک منطقه‌ای کاتانالیک قایق‌سواری کنید. دراز بکشید و شفق شمالی رنگارنگ را تماشا کنید. در ماجراجویی‌های کانادا در سفر به جزیره بافین شرکت کنید و در گذرگاه حماسی شمال‌غربی بالای قطب گشتی بزنید. خرس‌های قطبی، ماهی‌های خاویار سفید، نهنگ‌های دریایی دندان‌گراز و خوک‌های دریایی را در سورتمه‌سواری قطبی در سرتاسر دریای یخی خارج از محدوده دهانه دریاچه در سرزمین‌های قطبی مشاهده کنید. از آبدره‌های نزدیک رودخانه کلاید Clyde River بالا بروید. سپس اولین پناه‌گاه نهنگ‌های سرکمانی در جهان را از نزدیک ببینید.

از شیوه خلاقانه حکاکان و تصویرسازان مشهور اینوییت بازدید کنید و هنر آن‌ها را به عنوان سوغاتی به خانه خود ببرید. سپس در پایتخت نوین کشور کانادا، ایگالوییت Iqaluit ، سیاحت کنید و از غذاهای سنتی و محلی آن بچشید، به ریتم شاد شمالی معمول در نواختن طبل گوش کنید و در فستیوالی که از نور طلایی خورشید غروب روشن شده است آواز سردهید.

ماجراجویی‌های صحرایی در جزیره بافین

  • در جزیره بافین کشتی‌سواری کنید و نهنگ‌ها را بشمارید و ازطریق افسانه‌ها و داستان‌های دریانوردی ماجراجویانه به شمال غرب یخی کانادا، درباره فرهنگ قطب شمال اطلاعاتی کسب کنید.
  • اسکی‌سواری یا پیاده‌روی به‌طرف دریای قطبی، در پارک ملی بکر سیرمیلیک نزدیک دهانه دریاچه به ماجراجویی بپردازید و جغدهای برفی، نهنگ‌ها و خرس‌های قطبی را تماشا کنید.
  • در آبدره‌های رودخانه کلاید صخره‌نوردی کنید و یا در میان قله‌های پارک ملی آیویتیک اسکی‌بازی کنید. در آنجا با کوه عظیم تور Thorمواجه می‌شوید که با ۱۲۵۰ متر (۴۱۰۰ فوت) ارتفاع بلندترین صخره عمودی دنیا است.
  • با تماشای رقص شفق شمالی رنگارنگ در سراسر آسمان به خواب روید.

غذاها و نوشیدنی‌های جزیره بافین

  • در یک وعده غذایی یک بشقاب مرکب از غذاهای دریایی و گوشت تازه شکار شده کبابی قطبی و ترد گوزن مدالیون را امتحان کنید.
  • گوشت‌های محلی، ازجمله گوزن نمک سود شده و سوسیس‌های ماسکاکس muskox را امتحان کنید و ماکتاک (پوست و چربی نهنگ) را بچشید.
  • قزل‌آلای قطبی لذت‌بخش‌ترین غذای شمالی است، بنابراین چوبی به دست بگیرید و شانس خود را در صید یک ماهی برای شام امتحان کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz