درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تور گردشگری در کلگری (۲)

تور گردشگری در کلگری (۲)

ماجراجویی در طبیعت کلگری

  • رودخانه بوو (Bow River) در کلگری بابت ماهیگیری قزل آلا در جهان خوش نام است. در این منطقه ساز و برگ فروشان می توانند به شما راهنمایی و درس بدهند.
  • یک کانو یا کایاک اجاره کنید و در یک بعد از ظهر گرم تابستانی در شهر بگردید.
  • در اماکن بکر بسیاری از پارک های طبیعی از جمله پارک ایالتی فیش کریک، پیاده روی کنید، بدوید یا در زمستان در سرتاسر کلگری اسکی کنید.
  • شانه به شانه قهرمانان المپیکی سورتمه سواری کنید در حالی که آن ها در یک شیب با سرعت بالا در زمین های المپیکی سورتمه رانی در پارک المپیک کانادا، راننده سورتمه شما هستند.

آب و هوای کلگری

  • فصل ها عوض می شوند اما در کلگری خورشید پیوسته می تابد. ماه های تابستانی معمولا قبل از ساعت ۶ طلوع آفتاب و بعد از ۱۰ شب پشت کوه ها غروب دارند. اما در ماه آذر اندکی بعد از ۸، و قبل از موعد شام، در کلگری خورشید غروب می کند.
  • از ماه خرداد تا شهریور هوای گرم تابستانی وجود دارد که طی آن میانگین دما در خرداد ۲۴ است اما غروب به ۸ درجه می رسد. خرداد با ۷۰ میلیمتر بارش، مرطوب ترین فصل سال است.
  • شهریور کلگری نوید آمدن پاییز با زرد شدن درختان حاشیه رود بوو است. معمولا دمای روزانه هوا در شهریور از ۱۰ درجه به ۵ درجه در مهر افت می کند و غروب ها دما بالاتر از صفر درجه است.
  • زمستان کلگری ممکن است بسیار سرد باشد و دما تا ۳۰ درجه زیر صفر هم برسد. حوالی کریسمس، دمای حداکثری به ۳ درجه زیر صفر می رسد که شب تا ۱۴ درجه زیر صفر هم افت می کند. آلبرتای جنوبی به بادهای زمستانی گرم شدیدی معروف است که به غرب کوه ها می وزد. «باد چینوک» می تواند در عرض کمتر از یک ساعت دمای هوا را ۱۵ درجه بالا ببرد و چند روزی دمای هوا از زیر صفر بالاتر می آید.
  • دمای بهاری بعد از ماه های زمستانی به شدت افزایش می یابد. در بهمن ماه حداکثر دما ۵ درجه اما در فروردین ۱۶ است.

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz