درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

تونل نور ژاپن

تونل نور ژاپن

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کشور ژاپن، چراغانی های بی نظیر، به خصوص در فصل زمستان است که چشمان هر گردشگری را مجذوب می کند. این نورپردازیها را با اشکال و طرح های متنوع در سرتاسر ژاپن میتوان دید ولی اوج آن در جشنواره چراغانی زمستانی (Nabana no Sato) نابانا نو ساتو است که هر سال از اواخر ماه دسامبر تا اواخر ماه مارچ ادامه دارد و در پارکی به همین نام در جزیره ناگاشیما برگزار میشود. بی شک میتوان گفت زیباترین صحنه های چراغانی در سراسر ژاپن در نابانا است.

light-tunnel light-tunnel

پارک نابانا یک پارک زیبا با تنوع گیاهی فراوان است که در هر فصلی از سال گردشگران برای دیدن گلهای رنگارنگ فصلی به سوی آن سرازیر میشوند ولی چراغهای رنگارنگ آن تعداد گردشگران آن را در زمستان دوچندان کرده است. تزئینات این پارک که با هشت میلیون LED انجام شده است، به صورت فستیوالی در زمستان خودنمایی می کند.

nabana_04 nabana_festival

 این برنامه یک رویکرد موضوعی هم دارد که سالیانه تغییر میکند که در سال ۲۰۱۳ “طبیعت” بوده و نماد آن به شکل کوه فیجی با LED در پارک به نمایش درآمد و موضوع  در سال  ۲۰۱۴ هم “آبشار نیاگارا” بوده است که آبشار عظیمی با نور به عرض ۱۲۰ متر و ارتفاع ۲۰ متر گردشگران را جذب زیبایی خود کرده بود.

nabana_fiji nabano

 تونل زیبای نور از جمله قسمتهایی است همه ساله پابرجاست و از یک میلیون و دویست هزار لامپ تشکیل شده است. این تونل به طول ۲۰۰متر و طراحی شده بصورت جاده ای پیچ دار و اعجاب انگیز است. رنگ این لامپها متغیر و میتواند در هر لحظه صحنه ای بدیع را ترسیم کند. البته این تونل تنها تونل نور ژاپن نیست ولی بزرگترین است.

 تونلی هم در کاوازو (Kawazu) وجود دارد به طول ۱۰۰ متر که هفتصد هزار لامپ صورتی دارد که تداعی کننده درختان گیلاس کاوازو است و عشاق در رنگ صورتی چشم نواز آن قدم می زنند.

nabano_NIAGARA (1)

در هنگام بازدید از این پارک حتما یک حوله کوچک همراه داشته باشید! شما میتوانید در بین مسیر از چشمه آب گرم طبیعی که در زیر پارک قرار دارد بصورت رایگان استفاده کنید و پاهای خود را در آب معدنی آن بگدارید تا خستگی مسیر کم شود و پاهایتان گرم شود. ورودی پارک نابانا ۲۰۰۰¥ است که شامل یک کوپن به ارزش ۱۰۰۰¥ برای خرید از فروشگاههای سوغات مثل صنایع دستی سنتی ژاپن، نوشیدنی های متنوع یا استفاده از رستورانهای موجود در داخل پارک نیز هست.

nabano-no-sato-japan winter-light-festival-nabano-no-sato-japan-12


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz