درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جاذبه توریستی دره تنگ نیاگارا

جاذبه توریستی دره تنگ نیاگارا

دره تنگ نیاگارا نقطه زیبا و منحصر به فرد بسیار دیدنی در اعماق گریت جورج در کشور کانادا است که از سال ۱۹۹۲ به یک منطقه حفاظت شده طبیعی تبدیل شده است. در مسیری به طول ۴ کیلومتر در این دره پلکانی قرار دارد که شما را به داخل منطقه بکری در داخل جنگل کارولینیا هدایت می کند و آن سوی تخته سنگ هایی واقع شده در اثر  فرسایش آبشار طی هزاران سال پدید آمده است.

توریست های این جاذبه توریستی باید هشیار باشند که هنگام پیاده روی در دره تنگ نیاگارای کانادا تا ارتفاع ۶۰ متر صعود می کنند. پس به کفش های مناسب مناطق شیب دار نیاز خواهند داشت. اگر وقت کافی برای ماجراجویی توریستی داشته باشید، درخواهید یافت که مسیرهای پیاده روی این دره کاملا پهن و قابل عبور هستند! جاذبه های زمین شناسی و زیست شناسی بسیاری نیز برای کاوش وجود دارد.

توریست های این جاذبه توریستی باید توجه داشته باشند که دره تنگ نیاگارا یک منطقه حفاظت شده است که گیاهان و حیوانات وحشی را در خود جای داده است. پس به کلیه مقررات اعلام شده توجه کنید، در مسیرهای مشخص شده پیاده روی ویژه توریست ها گام بردارید و به آداب های رایج پیاده روی در مسیرها توجه کنید. برپا کردن آتش در این منطقه توریستی ممنوع است. فقط عکس بگیرید و بگذارید فقط ردپاهایتان در بازدید از  دره تنگ نیاگارای کانادا باقی بماند.

دره تنگ نیاگارا مشرف به رودخانه ویرلپول نیاگارا است که یک پدیده طبیعی منحصر به فرد در کانادا به شمار می رود و باید آن را ببینید تا باور کنید! هزاران سال پیش که رودخانه نیاگارا آرام آرام بستر خود را در داخل سینه کش  نیاگارا ایجاد می کرد، و گریت جورج را ایجاد کرد، یک چرخش به سمت راست در مسیر رودخانه، آب های خروشان را مجبور کرد وارد یک چرخش عکس عقربه های ساعت شوند که تا امروز پابرجاست.

شما هم مشارکت کنید

فرصت های بسیاری برای سبزسازی پارک نیاگارا وجود دارد. در دره تنگ نیاگارا قدم بزنید، درختی بکارید، به یک ماجراجویی توریستی برای محاسبه مساحت این زمین بروید، یا کمکی به برنامه زیست محیطی ما کنید تا به گونه های در خطر این منطقه سود برسانید. همچنین می توانید عضو انجمن آبادانی دوستان پارک نیاگارا-دره تنگ نیاگارا شوید.

فعالیت ها

خواه یک بعد از ظهر یا یک هفته کامل وقت داشته باشید که صرف بازدید از مناطق طبیعی پارک نیاگارا کنید، باز هم کارهایی هست که بتوانید انجام دهید. کافی است فقط چند کار را از لیست موجود بررسی کنید. در همان حال که از مناطق طبیعی پارک نیاگارا لذت می برید، لطفا بخشی از زیست بوم سالم باشید. کشف کنید که چرا ما شما را تشویق می کنیم به مرغان آبی غذا ندهید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz