درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جاذبه های برج لندن(۱)

جاذبه های برج لندن(۱)

برج لندن تنها ساختمان مهم در بریتانیا نیست اما بازدیدکنندگان بسیاری هر ساله به دیدن این برج در شهر می آیند.  این بنای قابل توجه که در سایت یونسکو به عنوان یک قلعه نظامی ثبت شده است که در بیشتر مواقع در محاصره دشمن بوده است اما هیچ وقت فتح نشد. همچنین مکان های دیگری مثل کاخ سلطنتی، یک زندان و محل اعدام، یک ضرابخانه سلطنتی، طاق گنج، یک رصدخانه، به مدت ۵ قرن، یک باغ وحش خصوصی نیز در این برج قرار دارد.

این برج به جهت دفاع از لندن و حمایت از شهروندان و همچنین برج اصلی یا همان برج سفید نیز در حدود سال ۱۰۷۸ توسط ویلیام فاتح ساخته شد. برج با داشتن ۱۸ قطعه زمین امروزه متشکل از بند بیرونی با شش برج و دو سنگر احاطه شده توسط یک دیوار، و در بخش داخلی ۱۳ برج می باشد.

این برج، محلی برای حبس افراد زیادی بود که در بین آن ها افراد مشهوری مانند پادشاه دیوید دوم اسکاتلند، شاهزاده الیزابت، سر والتر رالی و ویلیام پن نیز بودند. افراد معروف دیگری نیز در بین این دیوارها اعدام شدند و یا به قتل رسیدند مثل هنری ششم و همچنین دو تن از همسران هنری هشتم. آخرین اعدام ها در برج در طول جنگ جهانی دوم صورت گرفت که تعدادی از جاسوسان در این برج به ضرب گلوله کشته شدند.

  • برج سفید و خط پادشاهان

۱

این ساختمان در قسمت مرکزی بخش داخلی قرار گرفته است و به خاطر این که با سنگ های سفید ساخته شده است آن را برج سفید نامیدند. ساخت این برج در سال ۱۰۷۸ شروع شد و در حدود سال ۱۱۰۰ تکمیل شد. چهار طرف این ساختمان بلند را دیوارهایی به ضخامت ۱۵ فوت فرا گرفته اند و گنبدهایی در چهار گوشه برج تعبیه شده است. بعدها برج سفید توسط کریستفر رن بازسازی شد.

یکی از برجسته ترین جاذبه های این برج، خط پادشاهان است که زره سلطنتی را به نمایش گذاشته است. به عنوان یکی از قدیمی ترین جاذبه های توریستی در دنیا که در سال ۱۶۵۲ ایجاد شده است، این مجموعه تسلیحاتی شامل سلاح های شکار و ورزشی از زمان قرون وسطی تا پایان قرن نوزدهم، اسلحه و زره که هنری هشتم در مسابقات از آن استفاده کرده است می باشد. پس از آن بازدیدکنندگان می توانند به کلیسای سنت جان که یکی از بناهای حفظ شده از معمار کلیسا، نورمن می باشد هم سری بزنند.

  • جواهرخانه

۲

خانه جواهرات مکان نگهداری تاج های پادشاهی از سال ۱۹۶۸ می باشد. این مجموعه بی نظیر شامل تاج سنت ادوارد که از طلای خالص ساخته شده است می باشد و هنوز در مراسم تاج گذاری پادشاهان بریتانیا از آن استفاده می شود. همچنین تاج دولت شاهنشاهی با بیش از ۲۸۰۰ الماس و سنگ های قیمتی نیز در این بخش قرار دارد. تاجی که برای ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۳۷ ساخته شد و در زمان افتتاحیه مجلس دولت و مراسم خاص دیگر مورد استفاده قرار می گیرد نیز در این مجموعه بی نظیر قرار دارد. بازدیدکنندگان می توانند از موارد جالب دیگری نیز که شامل قاشق ها و کاسه های طلایی و تنها آثار باقی مانده از لباس های شاهانه می شود هم دیدن فرمایند.

در قسمت های بعدی راجع به بخش های دیگر برج لندن توضیح خواهیم داد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz