درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جاذبه های توریستی لندن(۱)

جاذبه های توریستی لندن(۱)

لندن یکی از بزرگترین شهرها در دنیا با جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر می باشد. این شهر جهانی در فرهنگ، مد، امور اقتصادی، سیاست و تجارت پیشرو می باشد و همچنین از نظر توریستی هم بازدیدکنندگان بسیاری دارد. لندن شامل نشانه های معروفی است و گشت و گذار در آن بسیار لذت بخش است. یکی از جاذبه های لندن به خاطر شبکه های مترو گسترده است که به این علت به زیرزمینی بودن شهرت دارد.

  • Westminster Abbey

جاذبه های توریستی لندن

Westminster Abbey یک کلیسای بزرگ است که در غرب کاخ Westminster قرار دارد. این کلیسا یکی از ساختمان های مذهبی قابل توجه در انگلستان می باشد. همچنین این مکان کلیسا یکی از مکان های قدیمی برای تاج گذاری و خاک سپاری پادشاهان بریتانیا و انگلیس می باشد. بیشتر ساختمان های کنونی از سال ۱۲۴۵ تا ۱۲۷۲ ساخته شده است؛ زمانی که هنری سوم تصمیم گرفت که صومعه قدیمی به سبک معماری گوتیک را بازسازی کند. در دوره هنری هفتم، بین سال های ۱۵۰۳ تا ۱۵۱۲ ساختمان به طور گسترده ای گسترش یافته است.

  • کاخ Westminster

جاذبه های توریستی لندن۱

کاخ Westminster که به عنوان خانه پارلمان نیز معروف است تقریبا در قرن نوزدهم ساخته شد. مجلس عوام (انتخاب اعضای پارلمان) در شمال ساختمان واقع شده و با روکش چرم سبز طراحی شده و مجلس اعیان نیز در جنوب واقع شده و با روکش چرم قرمز تودوزی شده است.

  • کلیسای جامع سنت پل (St. Paul’s Cathedral)

جاذبه های توریستی لندن۲

کلیسای جامع سنت پل در قرن هفدهم ساخته شد و یکی از مشهورترین و مناظر قابل تشخیص در شهر می باشد. در طول جنگ جهانی دوم کلیسا بمباران شد اما به طور قهرمانانه ای توسط آتش نشانان از تخریب آن جلوگیری شد. ارتفاع گنبد زیبای آن که از کلیسای سنت پیتر در روم الهام گرفته است تا صلیبی که در بالای آن قرار گرفته است ۱۱۸ متر می باشد. در طول سال های ۱۷۱۰ تا ۱۹۶۲ میلادی این کلیسا بلندترین ساختمان در لندن بود و گنبد آن هم بلندترین گنبد در جهان به شمار می رفت.

  • میدان ترافالگار (Trafalgar Square)

جاذبه های توریستی لندن۳

میدان ترافالگار، یک میدان بزرگ در لندن است که نشان دهنده بزرگداشت پیروزی لرد هوریشیو نلسون (Lord Horatio Nelson) در برابر نیروی دریایی ناپلئون در نبرد ترافالگار در سال ۱۸۰۵ میلادی می باشد. در قسمت مرکزی این میدان یک ستون بلند قرار دارد که در آن تصویر نلسون در حالی که به لندن نگاه می کند، قرار دارد. این بنای تاریخی را ۴ شیر عظیم و یک سری چشمه های بزرگ احاطه کرده اند. به جز این که میدان ترافالگار یک میدان مشهور در سراسر جهان باشد، یک مکان اجتماعی و سیاسی برای توریست ها می باشد.

  • برج لندن

۴های توریستی لندن

برج لندن در سال ۱۰۷۸ میلادی توسط ویلیام دکونکیورر (William the Conqueror) ساخته شد. این برج در حال حاضر خانه جواهرات پادشاهی بریتانیا می باشد. از سال ۱۱۰۰ تا اواسط قرن بیستم از آن به عنوان زندان استفاده میشد. در آن زمان وقتی فردی به اصطلاح به برج فرستاده میشد، منظور بر این بود که شخص زندانی شده است. افراد مشهوری مانند سر توماس مور، پادشاه هنری ششم، کاترین هاوارد همسر پادشاه هنری هشتم از جمله زندانیان این برج بوده اند. امروزه برج لندن یکی از مهمترین جاذبه های توریستی شهر محسوب می شود.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz