درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جاذبه های توریستی لندن(۲)

Tower bridge in London, Great Britain at the night time

در پست قبل راجع به بعضی از جاذبه های دیدنی لندن توضیحاتی دادیم. در ادامه به معرفی برخی دیگر از این جاذبه ها خواهیم پرداخت:
– چشم لندن London Eye

چشم_لندن__

چشم لندن با ارتفاع ۱۳۵ متر، یکی از بزرگترین چرخ و فلک های اروپا می باشد که در ساحل شرقی رودخانه تایمز قرار گرفته است. این چرخ و فلک عظیم الجثه دارای ۳۲ کپسول شیشه ای است که از آن منظره زیبایی از لندن قابل مشاهده است. چرخ های این چرخ و فلک نمی ایستند اما آنقدر آرام حرکت می کند که بازدیدکنندگان بتوانند در طول چرخش در کپسول از مناظر لذت ببرند. سالانه ۳٫۵ میلیون نفر توریست برای سرگرم شدن با این چرخ و فلک به این منطقه رجوع می کنند.
– کاخ باکینگهام Buckingham Palace

London Buckingham Palace

کاخ باکینگهام که محل سکونت ملکه الیزابت دوم و همچنین جزو املاک و سرزمین های بریتانیا محسوب می شود یکی دیگر از جاذبه های لندن محسوب می شود. زمان برای بازدید از این کاخ بین ماه های می و جولای می باشد. از سال ۱۹۹۳ میلادی اتاق های این کاخ برای بازدید عموم باز شد.
– موزه بریتانیا British Museum
موزه بریتانیا که در سال ۱۷۵۳ شکل گرفت شامل تاریخ و فرهنگ بشری می باشد. در این موزه بالغ بر ۱۳ میلیون شی از کشورهای مختلفی مثل آسیا، چین، یونان و مصر وجود دارد و یکی از بزرگترین و جامع ترین کلکسیون ها در نوع خود می باشد. این موزه به بخش های مختلفی تقسیم شده است و همه روزه برای بازدید عموم باز می باشد.
– تاور بریج Tower Bridge

Tower bridge in London, Great Britain at the night time

Tower bridge in London, Great Britain at the night time

پل برج یک پل ترکیبی در لندن است که بر روی رودخانه تایمز ساخته شده است. این پل نزدیک به برج لندن است و امروزه از آن به عنوان یک سمبل از شهر لندن یاد می شود. ساخت آن در سال ۱۸۸۶ میلادی شروع شد و ۸ سال به طول انجامید. این پل شامل دو برج می باشد که از قسمت بالا توسط دو پیاده رو موازی به هم وصل شده اند وبازدیدکنندگان می توانند از روی آن ها منظره زیبایی از شهر را مشاهده نمایند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند وارد برج ها نیز بشوند و از موتورخانه ویکتوریایی داخل آن ها بازدید کنند. این پل متحرک دارای معماری گوتیک است و طوری طراحی شده است که در صورت لزوم می توان آن را بالا کشید.

Pictures by Richard Lea-Hair. 02/04/14Yeoman Warders at the Tower of London today (wednesday 2nd April 2014) unveiled a working draw bridge, a site not seen for over a generation.FOR FURTHER INFORMATION CONTACT - CAT STEVENTON - catherine.steventon@hrp.org.uk -0203 166 6302

Pictures by Richard Lea-Hair. 02/04/14

Yeoman Warders at the Tower of London today (wednesday 2nd April 2014) unveiled a working draw bridge, a site not seen for over a generation.

FOR FURTHER INFORMATION CONTACT – CAT STEVENTON – [email protected] -0203 166 6302

– بیگ بن Big Ben
برج ساعت بیگ بن، یکی دیگر از جاذبه های توریستی لندن می باشد. مشهور بودن این برج نه به بلند بودن برج ساعت بلکه به خاطر زنگ ۱۳ تنی آن است که در وسط برج قرار دارد. نام این برج از نام بنجامین هال (Benjamin Hall)، کسی که برای اولین بار ساخت این برج را سفارش داد، گرفته شده است. زنگ کنونی این ساعت در سال ۱۸۵۸ میلادی پس از این که اولین زنگ ۱۶ تنی ترک جدی خورد، ساخته شد. این ساعت در حال حاضر یکی از جاذبه های توریستی شهر لندن به شمار می آید و در ساخت خیلی از فیلم ها از آن استفاده می شود.
به جز موارد ذکر شده در بالا و پست های قبل، مکان های دیدنی زیاد دیگری نیز در لندن وجود دارد که در پست های بعدی ایران آنکارا به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz