درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جشن – تن در ارمنستان

جشن – تن در ارمنستان

سالانه جشن های زیادی در ارمنستان گرفته می شود . که اکثر این جشن ها جنبه ی مذهبی دارند و از دین و مذهب مسیحیت ریشه دارند جشن در زبان ارمنی “تن” یا “دن” می نامند ، که این کلمه بر گرفته از یک واژه ی یونانی به نام تونوس می باشد . که به معنی مراسم و آیین گروهی می باشد . ارمنیان با پیشه ی چند هزار ساله ی خود همانند دیگر اقوام باستانی ، جشن ها و مراسم های گوناگون و مختلفی داشته اند . بسیاری از جشن های ارمنیان مانند جشن های ایرانیان می باشد که بدلیل زندگی چند هزار ساله ی آن ها در کنار هم و همسایگی این دو کشور است .

مردم ارمنستان که قبل از پذیرفتن دین مسیحیت با ایرانیان هم دین و هم مذهب بوده اند دارای ایزدان مشترک با ایرانیان بوده اند . مهمترین ایزدان ارمنستان باستان آرامازد ، آستغیک ، آناهید ، واهاگن بوده اند .

با پذیرفتن دین مسیح در سده یکم آیین اساطیری و باور های آنان سست شد و باور های مسیحیت رفته رفته مردم را در بر گرفت ، استان های شرقی امپراطوری رم وسرزمین کوهستانی ارمنستان از نخستین جاهایی بودند که مسیحیت در آن ریشه دوانید ، پیروانی یافت و توانست شروع به تبلیغ کند .

اگر چه ارمنستان نخستین دولت مسیحی جهان بوده و بسیار زود در این کشور این دین پذیرفته شده اما بخشی از مردمانی که نسل اندر نسل  با دین باستانی ارمنستان زیسته و به آن خو گرفته بودند ،در گوشه و کنار ارمنستان در برابر آن مقاومت و پایداری می کردند . آن ها به ایزدان باستان و جشن های دیرین ارج می نهادند و آموزه های نوین محبت را آسان نمی پذیرفتند.

گریگور مقدس برای برچیدن این مانع بزرگ شیوه ای خلاق به کار گرفت و جشن های باستانی مهم ارمنیان را به گونه ای با جشن های کلیسایی و مسیحیت پیوند داد ، آداب و رسوم باستانی ارمنیان را در آیین ها و جشن های کلیسا گنجاند ، آداب و رسوم باستانی ارمنیان را در آیین ها وجشن های کلیسا گنجاند و به آداب و آیین های چند هزار ساله آنان جامه ای مسیحی پوشاند .


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz