درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جشن عید پاک لندن در سال ۲۰۱۶

جشن عید پاک لندن در سال ۲۰۱۶

جشن عید پاک لندن در سال ۲۰۱۶

در همه کشورها و ادیان روزهای مذهبی وجود دارد. یکی از اعیاد مذهبی مسیحیان نیز عید پاک (Easter) است که مردم بر این باورند که در این روز عیسی مسیح بعد از به صلیب کشیده شدن دوباره زنده شد و به آن در اصطلاح روز رستاخیز نیز گفته می شود. مردم کشورهای مختلف در این روز آداب خاصی را ادا می کنند. از آن جا اکثریت مردم انگلیس نیز مسیحی هستند، این روز که در سال ۲۰۱۶ از ۲۵ تا ۲۸ مارس می باشد تعطیل رسمی اعلام شده و مردم تقریبا برای دو هفته فعالیت هایی را انجام می دهند.

روز عید پاک  به دو بخش تعطیلات تقسیم می شود: Good Friday و Easter Monday

دانش آموزان به مدت دو هفته تعطیل می باشند و این قضیه باعث شلوغی لندن می شود. خیلی از مردم این روزها را با خوردن شکلات و تخم مرغ های عید پاک جشن می گیرند و بعضی ها هم سعی می کنند تا این تعطیلات بهاری را از راه های دیگری سپری کنند.

جشن_عید_پاک_لندن_در_سال_۲۰۱۶

  • عبادت کردن

از جمله کارهایی که مردم در این روزها انجام می دهند، عبادت کردن است چون در واقع این تعطیلات به خاطر واقعه ای مذهبی می باشد. مردم برای عبادت به مکان هایی مثل وست مینستر ابی (Wesminster Abbey)، کلیسای جامع سنت پل، کلیسای سنت مارتین و میدان ترافالگر می روند.

  • سیرک زیپوس (Zippos Circus on Blackheath)

 

یکی از سنت های روز عید پاک برگزاری سیرک زیپوس می باشد. یک سرگرمی هیجان انگیز دو ساعته برای تمام اعضای خانواده که در واقع یکی از خطرناکترین سیرک های دنیا نیز محسوب می شود.

•           تخم مرغ و خرگوش های عید پاک

یکی از نمادهای این جشن، تخم  مرغ های رنگی و خرگوش است. مردم بر این باورند که در این روز خرگوش ها به لانه مرغ ها می روند تا تخم مرغ های آن ها را بدزدند و آن ها با رنگ کردن تخم مرغ ها سعی بر مخفی کردن آن از دست خرگوش ها دارند.

  • شکلات های تخم مرغی عید پاک

شکلات_های_تخم_مرغی_عید_پاک

 امروزه شکلات های تخم مرغی روز عید پاک که جایگزین تخم مرغ های رنگی شده اند را کسی از دست نخواهد داد. هتل شکلات که یک شرکت بزرگ تولید کننده شکلات در لندن می باشد، هر ساله ایده های جالبی از شکلات های تخم مرغی را برای عید پاک ارائه می دهد که لندنی ها با رفتن به آن جا به راحتی می توانند شکلات مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

  • پینگ پنگ پارتی

در بین افراد مجرد لندن در روز یکشنبه قبل از عید، پینگ پنگ پارتی بسیار محبوبیت دارد. این مهمانی فقط جنبه تفریحی دارد و افراد ناشیانه به پیدا کردن عشق زندگی خود در این مهمانی می پردازند. برای شرکت در این مهمانی باید هزینه پرداخت کنید.

 

در این روزها مردم کودکان خود را برای گذراندن تعطیلات به مکان های دیدنی لندن می برند و همچنین برای ایام عید پاک برای مسافرت های خود برنامه ریزی می کنند. شما نیز اگر به بازدید از شلوغی های شهر لندن علاقه دارید، روزهای تعطیل عید پاک زمان مناسبی برای سفر به لندن می باشد چون تقریبا هم زمان با تعطیلات عید نوروز ما ایرانیان می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz