درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

خدمات پشتیبانی دانشگاه آمریکا

خدمات پشتیبانی دانشگاه آمریکا

اولین جایی که به بسیاری از سؤالات شما پاسخگو هستند مشاور دانشجویان خارجی دانشگاه شما خواهد بود. بخشی از وظیفه مشاور این است که به عنوان رابط میان دانشجویان خارجی و ….

اولین جایی که به بسیاری از سؤالات شما پاسخگو هستند مشاور دانشجویان خارجی دانشگاه شما خواهد بود. بخشی از وظیفه مشاور این است که به عنوان رابط میان دانشجویان خارجی و سایر قسمت های دانشگاه و منابع اجتماعی شما را راهنمایی کند و اگر مشاور نتواند به سؤال خاصی پاسخ دهد، احتمالا  شما را به فردی که پاسخ شما را می داند ارجاع می دهد.

در اغلب سیستم دانشگاه های آمریکایی، یک مشاور آموزشی برای شما تعیین خواهد شد. این شخص معمولا در رشته ای که شما می خواهید ادامه تحصیل دهید تخصص دارد و اطلاعات و راهنمایی های لازم در خصوص شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه مربوطه و نیز پاسخ به سایر سؤالات آموزشی شما را ارائه خواهد داد. چنانچه به هر دلیلی بخواهید مشاور آموزشی خود را تغییر دهید ، این موضوع بسیار معمول است معمولاً می توانید استادی را انتخاب و از او خواهش کنید که مشاور شما باشد.

در بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مراکز مشاوره ای وجود دارد  که در زمینه های مختلفی فعالیت دارند، از قبیل  کمک به دانشجویانی که مشکلات شخصی مختلفی، از مشکلات خانوادگی گرفته تا ناتوانی های آموزشی، دارند طراحی شده و فعالیت می کنند.

لزوما برای مراجعه به این مرکز، حتماً نباید یک مشکل خیلی حادی داشته باشید، به عنوان مثال اگر احساس غربت می کنید و یا به خاطر امتحانات دچار استرس شده باشید، هم می توانید به این مرکز مراجعه کنید  و آنها این امکان را برای شما فراهم می کنند که از پشتیبانی و راهنمایی های حرفه ای محرمانه برخوردار شوید.

هر مؤسسه ی آموزش عالی به نسبت، میزان پشتیبانی مختلفی را ارائه می دهند و آن را به گونه های متفاوتی سازماندهی می کنند. این مراکز می توانند در خصوص مشکلات آموزشی، مراکز یا خدمات آموزشی موجود در دانشگاه،  شما را  کمک کنند و با برگزاری کلاس ها یا کارگاه های آموزشی ویژه در خصوص مهارت های نوشتن یا تحقیق، پشتیبانی لازم را به شما ارائه دهند.

برخی دیگر از منابع متداول موجود در دانشگاه عبارتند از مراکز آموزش زبان انگلیسی، پشتیبانی مسکن، پشتیبانی از دانشجویان دچار معلولیت، گروه های دانشجویی از جمله گروه های دانشجویان خارجی؛ مراکز کاریابی که می توانند در نوشتن رزومه و یافتن دوره های انترنی یا سایر فرصت های شغلی حرفه ای به شما کمک کنند.

در برنامه های آشناسازی و توجیهی دانشگاه شرکت و با مشاور دانشجویان خارجی مشورت کنید تا دقیقاً بدانید که دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی شما چه امکاناتی ارائه می دهد و چگونه می توانید از این امکانات استفاده کنید.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz