درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

خشونت خانوادگی در کانادا

خشونت خانوادگی در کانادا

خشونت خانوادگی شامل انواع متفاوتی از بدرفتاری می‌شود که ممکن است بزرگسالان یا کودکان در خانواده یا خانه خود با آن مواجه شوند. تحت قانون جزایی کشور کانادا انواع بدرفتاری‌های فیزیکی و سوء استفاده جنسی (از جمله فعالیت جنسی ناخواسته با شوهر، همسر، شریک، دوست پسر یا دوست دختر) غیرقانونی هستند، موارد زیر جرم محسوب می‌شوند:
• ضربه زدن، مشت‌زدن، یا کتک زدن فردی از خانوادتان
• تهدید به صدمه یا قتل
• داشتن هرگونه تماس جنسی با یک کودک
• اهمال نسبت به عضو خانواده
• سوءاستفاده مالی یا روانی از اعضای خانواده
همچنین کشور کانادا ختنه زنان و جنایات مبتنی بر تعهد را قبول ندارد.
اگر مرتکب جنایتی خشونت آمیز بر علیه یکی از اعضای خانواده شوید، زندانی می‌شوید.
اگر قربانی خشونت خانوادگی هستید با پلیس یا ۹۱۱ تماس بگیرید. سازمان‌های حمایت ویژه‌ای وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند، اطلاعات تماس این سازمان‌ها در صفحات اول دفترچه تلفن ثبت شده است. کشور کانادا خشونت خانوادگی را جدی می‌گیرد. اگر شخصی تلاش می‌کند تا با بیان اینکه به خاطر گزارش خشونت خانوادگی از کانادا اخراج خواهید شد و فرزندان خود را از دست می‌دهید، شما را به وحشت بیاندازد، بی‌درنگ برای کمک با پلیس یا سازمان‌های حمایت تماس بگیرید.
سواستفاده و اهمال در مراقبت از کودک
اگر والدین نتوانند تا سن ۱۶ سالگی کودکان خود را تامین کنند، به بزهکاری متهم می‌شوند. این موارد عبارتند از:
• تغذیه
• پوشاک
• مسکن کودک
در کشور کانادا بدرفتاری با کودکان مغایر قانون است. این بدرفتاری عبارت است از:
• ضربه زدن به کودک با استفاده از یک شی
• لمس آن‌ها ازنظر جنسی
• وادارکردن آن‌ها به ازدواج
ممکن است برای کودک آزاری دستگیر شوید. قوانین حمایت از کودکان به مقامات رسمی رفاه کودک اجازه می‌دهد تا به خانه کودک بروند و اگر والدین نتوانستند یا نمی‌توانند حداقل استانداردهای مراقبتی را ارائه دهند، کودکان را از خانه دور می‌کنند. پزشکان، معلمان، مددکاران اجتماعی، اگر فکر کنند که کودکی مورد آسیب قرار گرفته، دست به اقدام می‌زنند. در کشور کانادا همه بزرگسالان به‌طور قانونی وظیفه دارند تا شرایطی را که در آن به سوءاستفاده از کودکان مشکوک هستند را گزارش دهند.
سن بلوغ و سن رضایت
سن بلوغ سنی است که یک فرد به‌طور قانونی بزرگسال درنظر گرفته می‌شود. در کشور کانادا، باتوجه به ایالت یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، سن قانونی ۱۸ یا ۱۹ سال است.
سن کلی برای موافقت با فعالیت‌های جنسی ۱۶ سال است. اگر فعالیت جنسی در رابطه‌ای مبتنی بر قدرت، اعتماد یا وابستگی رخ دهد (برای مثال با معلم، مربی یا پرستار کودک) یا هرکجا که انواع دیگر سوءاستفاده وجود دارد، سن رضایت به ۱۸ سال می‌رسد. هرزه‌نگاری و فحشا مربوط به افراد زیر ۱۸ سال در کشور کانادا
یک تخلف کیفری می‌باشد. به یاد داشته‌باشید که صرف‌نظر از سن، همه فعالیت‌های جنسی بدون رضایت جرم محسوب می‌شوند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz