درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

خطرناکترین فرودگاه دنیا

خطرناکترین فرودگاه دنیا

خطرناک ترین فرودگاه دنیا در کشور زاپن قرار گرفته . علت خطر ناک بودن این فرودگاه را میتوانید در ادامه ی این مطلب بخوانید

مطالعات محقق دانشگاه کالج لندن نشان می دهد فرودگاه بین المللی توکیو یکی از پرخطر ترین فرودگاه های جهان از نظر آسیب پذیری در برابر وقوع سونامی است.

 

شاید بسیاری فکر کنند فرودگاه سندای ژاپن که در ۱۱ مارچ ۲۰۱۱ مورد تاخت و تاز امواج مرگبار سونامی قرار گرفت، یکی از اصلی ترین فرودگاه های جهان است که در منطقه خطر واقع شده، اما مطالعات محققان دانشگاه کالج لندن این گزینه را رد کرده است.

"مت اوئن" محقق دانشگاه کالج لندن با استفاده از اطلاعات موجود در سازمان ملی اقیانوس شناسی و اتمسفری آمریکا درباره تعداد و بزرگی سونامی هایی که تا به حال در جهان رخ داده اند و ترکیب این اطلاعات با بزرگی زمین لرزه ها و دیگر رویدادهایی که منجر به بروز سونامی می شوند توانست میزان در خطر بودن مناطق ساحلی را تعیین کند.

بر اساس مطالعات وی سواحل اقیانوس آرام در بیشترین میزان خطر قرار دارند. اوئن سپس ۱۰ منطقه ساحلی که در آنها فرودگاه هایی بنا شده بودند را انتخاب کرده و آنها را بر اساس میزان خطر وقوع سونامی و شدت سونامی رتبه بندی کرد. در این رتبه بندی فرودگاه بین المللی توکیو یا "هاندا" رتبه اول سونامی خیز بودن را به خود اختصاص داد.

پس از فرودگاه توکیو فرودگاه سونامی زده سندای رتبه دوم را به دست آورد و فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن در نزدیکی ناگویا، و در نهایت فرودگاه هونولولو در هاوایی رتبه های بعدی را به دست آوردند. تمامی این فرودگاه ها از محافظهای متعددی برخوردارند اما هنوز مشخص نیست که این استحکامات در برابر امواج کوبنده سونامی از مقاومت کافی برخوردار هستند یا نه.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، فرودگاه ها علاوه بر اینکه در تداوم اقتصاد محلی مناطق مختلف جهان از اهمیت ویژه ای برخوردارند، در زمان وقوع فجایع طبیعی برای کمک رسانی و انتقال تجهیزات به مناطق آسیب دیده نیز بسیار حیاتی به شمار می روند و از این رو باید به شدت مورد محافظت قرار بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz