درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

خیابان مارشال باغرامیان ایروان و پارک عشاق

خیابان مارشال باغرامیان ایروان و پارک عشاق

خیابان مارشال باغرامیان ایروان از دیدنی های ارمنستان است که از شرق به میدان اپرا و از غرب به baregamutiun ختم می شود. در این خیابان، به دلیل بنا های تاریخی مانند سفارت امریکا، انگلیس، مجلس جمهوری ارمنستان و محل نشست رئیس جمهور ارمنستان اهمیت زیادی پیدا کرده است. هر ساله تعداد زیادی از مسافران تور ارمنستان، در هوای پاییزی این خیابان قدم می زنند. این خیابان به نام یکی ازفرماندهان دلیر نیروی زمینی درجنگ جهانی دوم “مارشال باغرامیان” نام­گذاری شدهاست.

خیابان مارشال باغرامیان ایروان و پارک عشاق-۲

پارک عشاق

این پارک در خیابان مارشال باغرامیان واقع شده و سالیانه توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. این پارک دارای ۲٫۵ هکتار مصاحت بوده و در منطقه منطقه Kentron این شهر قرار دارد. این پارک در سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ بازسازی شده است و در نوامبر ۲۰۰۸ با تلاش خیری به نام  آلبرت باقوشیان، رییس بنیاد BOGHOSSIAN افتتاح شده است.

خیابان مارشال باغرامیان ایروان و پارک عشاق-۱

تاریخچه پارک عشاق

این پارک به قرن ۱۸ باز می گردد و به نام پارک کوزرن معروف بوده است که برگرفته از منطقه کوزرن در ایروان قدیم است. در آن زمان، این پارک به علت وجود قبرستان قرون وسطی و کلیسای کوچکی که بعد از جنگ جهانی قرن دوم  که در آن قرار داشت بسیار شهرت داشت. این پارک در سال ۱۹۴۹ بازسازی گردید و با تصمیم وزرای ارمنستان به نام پارک پوشکین تغییر یافت. این نام به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تولد شاعر روسی به نام الکساندر پوشکین  بر این پارک قرار گرفت. در سال ۱۹۷۰، دوباره به نام باره کاموتیون فرندشیپ تغییر یافت تا وحدت و دوستی میان عضو اتحاد جماهیر شوروی را نشان دهد. در سال ۱۹۹۵، به دنبال مستقل شدن ارمنستان از شوروی، رئیس جمهور ایروان تصمیم به تعویض نام این پارک گرفت. و در آن زمان بود که این پارک زیبا، پارک عشاق نام گرفت زیرا عشاق و جوانان قرار های عاشقانه خود را در این پارک می گذاشتند. این پارک در سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ توسط یک معمار فرانسوی به یک پارک عشاق جدید تبدیل شد و جایزه بهترین پارک را در ارمنستان از آن خود کرد. این پارک دارای یک کافه ی کوچک می باشد و دارای جای نشستن در هوای آزاد می باشد که بازدید کنندگان و مسافران تور ارمنستان در هوای آزاد از نوشیدنی های خود لذت می برند. این پارک زیبا دارای یک آمفی تئاتر کوچک با ظرفیت ۲۱۵ نفر نیز می باشد که برنامه هایی مانند: اعیاد تعطیل مخصوص ارمنستان، جشنواره های سینمایی، جشنواره کتاب خوانی در هوای آزاد، جشنواره موسیقی، کنسرت های مشهور به صورت زنده، نمایشگاه ها، و غیره در اینجا برگزار می شود.

در سال ۲۰۱۰ مجسمه شاعر روسی به نام جیورگ امین نیز در این پارک قرار گرفت. همچنین متروی زیرزمینی ایروان نیز در نزدیکی پارک عشاق قرار دارد. همچنین اثر هنری هنرمند معروف، جین میچل اتونی به نام قلب ابسیدین نیز در این پارک قرار دارد.

حتما پس از ورود به ایروان وقتی برای گردش و تماشای این پارک تاریخی اختصاص دهید.

برای رزرو تور ارمنستان، حتما با آژانس ایران آنکارا تماس بگیرید.

خیابان مارشال باغرامیان ایروان و پارک عشاق


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz