درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دانستنی های فرهنگ ارمنستان

دانستنی های فرهنگ ارمنستان

معمولا به هر کشوری که سفر می کنیم قانون ها و فرهنگ آن کشور برایمان جذاب می شود. اگر تصمیم به مسافرت با تور ارمنستان گرفتید، بهتر است بدانید زمانی که با یک ارمنی  مواجه می شوید باید چه کنید. بسیار طبیعی است اگر کمی در مدل رفتار شما با ارامنه تفاوت وجود داشته باشد. در این مطلب می خواهیم به شناخت برخی رفتار ارامنه با مسافران، شما را راهنمایی کنیم. شما که می خواهید به ارمنستان سفر کنید باید این رفتار ها را زودتر بدانید.

رسوم احوالپرسی

برای بوسیدن یا دست دادن، سوال هایی­ست که باید قبل از سفر در نظر گرفته شود. گرچه ارامنه بسیار میهمان­نواز و خونگرم هستند اما به آداب و رسوم توجه می کنند. باید در نظر داشته باشید که معمولا برای سلام و خداحافظی در اولین ملاقات، مانند فرانسوی ها و آلمانی ها، این افراد کسی را نمی بوسند. ارامنه معمولا برای احوال پرسی به شما دست خواهند داد. زمانی که با آن ها دوست شدید می توانید صورتشان را ببوسید و خداحافظی کنید. اما در نظر داشته باشید که دوستی با آن ها بسیار ساده است.

آنچه که مسافران باید بدانند۱

در خیابان ممکن است مردانی را ببینید که در هنگام احوالپرسی یکدیگر را میبوسند. این رفتار از نظر بیگانگان نزدیکی و صمیمیت افراد را نشان می دهد.  اگر زنان را در خیابان ببینید، متوجه می شوید که به یکدیگر دست می دهند. از نظر فرهنگی و رسومات، این رفتار نشانه احترام و نزدیکی افراد است.

در رستوران نیز ممکن است با درگیری ذهنی انعام دادن یا ندادن مواجه شوید. در قانون ارمنستان، در صورت حساب میهمانان، انعام با در نظر گرفتن ۱۰ درصد حق سرویس اضافه شده است. اگر در صورت حساب شما همچین چیزی قید نشده بود، توجه کنید که اگر کار خاصی در آن رستوران برای شما انجام دهند، خودشان از شما می خواهند که انعام را پرداخت کنید.

رسومات دعوت به تولد

زمانی که به میهمانی تولد یک ارمنی دعوت می شوید، باید نکاتی که ممکن است موجب خجالت شما شود را بدانید.

آنچه که مسافران باید بدانند

زمانی که به تولد می روید و قرار است در یک مکان معین در ساعت معین آنجا باشید، اگر در زمان معین رسیدید، از نیامدن میزبان در آن زمان، هیچ نگران نشوید. مسئله زمان در هر فرهنگی متفاوت است. زمانی که برای ارامنه زود تر از موعد می باشد ممکن است برای یک ایرانی دیر باشد. بنابراین انتظار منتظر شدن به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه را داشته باشید. آنقدر باید منتظر بمانید تا همه جمع شوند. زمان دادن هدیه تان به شخص متولد باید اول مراسم باشد. بهتر است بدانید که او ممکن است کادویتان را جلوی شما باز نکند که البته بستگی به فرد مورد نظر دارد. زمانی که به خانه شخص مورد نظر برای اولین بار دعوت شده باشید متوجه میهمان نوازی آن­ها خواهید شد. یک نکته که باید بدانید این است که بهتر است گرسنه باشید مگر اینکه به شما اطلاع داده شود که تنها به صرف دسر دعوت شده اید که زیاد اتفاق نمی­افتد و در زمان عادی مجبور به چشیدن هرچه صاحب خانه درست کرده است می شوید. اگر هم غذا را رد کنید برای صاحب خانه بی ادبی محسوب می شود. یکی از ضرب المثل های ارمنی می گوید "میهمان هدیه ای از طرف خداست" و به همین دلیل آن ها سعی در مراقبت از این هدیه ارزشمند دارن و آن ها دوست دارد میهمانشان با صورتی خندان و شکمی پر آن ها را ترک کند.

زمانی که به صرف شام دعوت می شوید باید بدانید که شام در ساعت ۱۵ تا ۲۰ عصر صرف می شود.

در هر حال مردم ارمنستان بسیار خوش­برخورد هستند و شما مسافران تور ارمنستان اگر رسوماتی را نیز درست انجام ندهید مشکلی پیش نخواهد آمد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz