درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۱)

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۱)

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۱)

همه کشورها برای خود رفتارهای اجتماعی خاصی دارند که برای کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند بهتر است برای راحتی خود قبل از سفر، با یک سری مسائل اجتماعی کشور مقصد آشنا شوند. در این مقاله سعی بر این داریم تا برای کسانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند اطلاعاتی در رابطه با نوع زندگی سوئدی ها عنوان کنیم.

  • سوئدی ها عاشق قهوه هستند

بعید است که کسی بگوید بیشتر از یک سوئدی قهوه می نوشد. در سوئد مردم برای قهوه نوشیدن با دوستان و اعضای خانواده خود مهمانی سنتی به نام فیکا (Fika) دارند که با پذیرایی با یک قهوه یا چای و یک چیز شیرین در کنار آن انجام می شود. تمام سوئدی ها عاشق این هستند که در طول روز یک بار شانس لذت بردن از فیکا را داشته باشند.

  • صف بندی

صف و نظم از قواعد اجتماعی بسیار مهم در سوئد است. از داروخانه و اداره مالیات گرفته تا مغازه میوه فروشی، شما مجبور هستید تا در صف منتظر نوبت خود باشید. در مکان های بسیاری دستگاه های نوبت دهی وجود دارد که شما پس از گرفتن نوبن خود باید منتظر بمانید تا شماره شما روی صفحه نمایش نشان داده شود.

  • زبان سوئدی

زبان_سوئدی

شانسی که شما در سوئد خواهید داشت این است که با دانستن کم زبان سوئدی نیز می توانید تا چند وقت به راحتی در این کشور زندگی کنید چون سوئد از معدود کشورهایی است که با زبان دوم خود، یعنی انگلیسی نیز بسیار صحبت می کنند و این قضیه ممکن است باعث شود تا شما با قرار گرفتن در محیط، زبان سوئدی را به کندی یاد بگیرید. بهترین راه برای مهاجران به سوئد برای یادگیری زبان آن ها، ثبت نام در موسساتی است که مختص به مهاجران می باشد و به آن ها SFI (Swedish for immigrants) گفته می شود. این موسسات از طریق شهرداری های مناطق مختلف برگزار می شود؛ بنابراین برای پیدا کردن آن ها می توانید با شهرداری محل اقامت خود تماس بگیرید. آموزش زبان سوئدی ممکن است کمی سخت باشد اما ارزش تلاش کردن دارد.

  • خرید قبل از ساعت ۵ عصر

خیلی از مغازه ها و فروشگاه ها در سوئد زود بسته می شوند و این موضوع در آخر هفته بیشتر اتفاق میافتد. شگر خرید فوری بعد از این ساعت داشته باشید شاید تنها جایی که بتوانید خریدی انجام دهید ایستگاه های پمپ بنزین باشد. برای کسانی که قصد مهاجرت به سوئد دارند بسیار مهم است تا این مسئله را به خاطر بسپارند که عموم مردم سوئد بعد از تعطیلی از سر کار، خرید های خود را بین ساعت ۵ تا ۶:۳۰ انجام می دهند.

  • آب آشامیدنی

نوشیدن آب از شیرهای خانه در سوئد خیلی معمول است چون آب آن تمیز و قابل آشامیدن است؛ بنابراین شما می توانید پول خود را برای خریدن آب هدر ندهید.

  • فروشگاه های ایکیا IKEA

فروشگاه_های_ایکیا_IKEA

برای خرید انواع لوازم خانه خود می توانید به فروشگاه های ایکیا در سوئد مراجعه کنید. این فروشگاه های معروف در اکثر مناطق وجود دارند و دارای سرویس رفت و آمد رایگان می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب در پست بعدی مراجعه نمایید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz