درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۲)

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۲)

دانستنی های قبل از مهاجرت به سوئد(۲)

در قسمت قبل راجع به بعضی از مسائلی که قبل از مهاجرت به سوئد باید بدانید اطلاعاتی داده شد. در ادامه به بیان برخی دیگر از این نکات می پردازیم:

  • نگهداری از فرزندان

جشن_های_خانوادگی

سوئد یکی از رهبران تساوی حقوق زن و مرد است به طوری که پدران نیز مسئول نگهداری از کودکان خود هستند. در سوئد برای نگهداری از فرزندان ۴۸۰ روز مرخصی برای والدین صادر می شود که والدین می توانند این روزها را بین خود تقسیم کنند.

  • تعطیلی بیشتر مشاغل در جولای

تعجب نکنید اگر در ماه جولای به سوئد رفتید و با بسته بودن چند هفته ای بعضی رستوران ها، فروشگاه ها و مشاغل دیگر روبرو شدید چون کارمندان در سوئد ۴ تا ۶ هفته حق تعطیلات دارند و اکثر تعطیلات آن ها در ماه جولای می باشد.

  • کفش های خود را در بیاورید

بعد از چند روز زندگی در سوئد متوجه خواهید شد که مردو در سوئد نیز قبل از ورود به خانه ها شخصی، کفش های خود را در می آورند. یکی از دلایل آن شاید این باشد که مردم مدت زمان زیادی را در طول زمستان در خارج از خانه سپری می کنند و این باعث کثیف بودن کفش هایشان می شود. بعضی ها هم بر این باورند که در آوردن کفش قبل از ورود به منزل برای سوئدی ها در واقع نوعی احترام به خانه محسوب می شود.

  • زمستان های سرد و تاریک

هیچ رازی جز موقعیت جغرافیایی سوئد برای زمستان های سرد و تاریک آن وجود ندارد. در بعضی از قسمت های شمالی کشور سوئد در زمستان ممکن است فقط ۳ ساعت در طول روز نور دیده شود. بنابراین ممکن است شما زمستان های سختی در سوئد داشته باشید اما پاداش این سختی را در تابستان های گرم دریافت خواهید کرد. در ماه های می تا آگوست شاید یکی از بهترین مکان ها برای زندگی سوئد باشد.

  • غذاهای تیوبی

برای آماده سازی شما برای اولین بازدید از سوئد بهتر است بدانید که در خیلی از فروشگاه های خواربار فروشی غذاهایی مانند خاویار، سس مایونز، خردل و اکثر چاشنی ها در تیوب هایی مثل تیوب خمیر دندان نگهداری می شوند. پس اگر دیدید که فردی از تیوبی خاویار در بشقاب صبحانه خود می ریزد تعجب نکنید.

  • وقت شناس باشید

 

وقت شناسی در سوئد برای مردم یک ارزش تلقی می شود. از یک مصاحبه کاری گرفته تا یک فیکای دوستانه مردم سر وقت حاضر می شوند. جلسات با شما و بدون شما سر وقت شروع می شوند.

  • کیسه های پلاستیکی را دور نریزید

کیسه_های_پلاستیکی_را_دور_نریزید

قبل از این که کیسه های پلاستیکی خود را دور بریزید به این فکر باشید که خیلی از خواربار فروشی ها در سوئد برای خرید از شما تقاضای کیسه های پلاستیکی و یا کیف های کاغذی می کنند. پس بدانید که سوئدی ها به بازیافت بسیار تاکید دارند.

  • هزینه تحصیل و درمان در سوئد

هر چند که سیستم درمان در سوئد بیشتر از طریق پرداخت مالیات می باشد اما هزینه های آن کاملا رایگان نیست. تحصیل در دانشگاه ها نیز برای شهروندان سوئدی رایگان است و از سال ۲۰۱۱ میلادی دانشجویان از کشورهای دیگر برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره کشور سوئد به پست های بعدی نیز می توانید مراجعه نمایید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz