درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دانشگاه کانادا

دانشگاه کانادا

کانادا، کشوری سرد و البته مهاجرپذیر. کانادا از معدود نقاط روی کره­ی زمین است که از تنوع ملیتی بسیاری برخوردار می­باشد. به دلیل تنوع جمعیتی این نقطه از دنیا مردمانی مهمان­نواز و خونگرم دارد. بیش از ۱۰۰ دانشگاه و ۱۵۰ کالج در این کشور فعالیت آکادمیک ارائه می­دهند. مدارک ارائه شده به فارغ­التحصیلان در دانشگاه­های کانادا در تمام دنیا پذیرفته شده و معتبر هستند. به خاطر  سطح کیفی علمی بالا هر ساله دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان به کانادا سفر می­کنند.

دانشگاه­های کانادا از نظر شیوه تدریس و دوره­هایی که در آن­ها ارائه می­شوند متفاوت هستند. لذا دانشجویان می­بایست با توجه به نیاز خود اقدام به انتخاب دانشگاه و شهر محل اقامت خود نمایند.قبل از اقدام برای پیکاپ ویزا متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی می­بایست با دانشگاه مدنظر خود مکاتبات لازم را انجام داده و از پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه­ها اطمینان حاصل کنند.

پرجمعیت­ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور نام دارند. دانشگاه­های تورنتو، بریتیش­کلمبیا، واترلو، مک­گیل و آلبرتا از موسسه­های  موفق تحصیل در سطوح عالی علمی در کشور کانادا هستند. گفتنی است در کانادا موسسات آموزش عالی خصوصی و دولتی در سراسر کشور پراکنده شده­اند و سیستم آموزش پرورش فدرالی وجود ندارد.

علاوه بر هزینه­های جاری پیکاپ ویزای دانشجویی کانادا، وقت سفارت کانادا و … هزینه­های تحصیل و اقامت با توجه به مقطع تحصیلی، شهر و دانشگاه محل اقامت متفاوت خواهد بود. هزینه­های تحصیلی در اونتاریو به نسبت سایر استان­ها بیشتر است. در کانادا عموما سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا می جریان دارد. بعضی دانشگاه ها دارای سیستم ترمی می باشند؛ ترم پاییز (سپتامبر تا دسامبر) و ترم زمستان (ژانویه تا می). یا سیستم سه ماهه دارند که در آن تمامی دروس حتی در تابستان در دسترس هستند و در ماه می آغاز می شود.

پای ثابت آزمون­های زبان ورودی به دانشگاه­های کانادا GRE،TOEFL و IELTS هستند که کسب حداقل نمره به دانشگاه محل تحصیل بسیار وابسته است. پر کردن مدارکی مانند انگیزه­نامه و داشتن رزومه­ی علمی بالا شانس پیکاپ ویزا و پذیرش را برای دانشجویان بالاتر می­برد.

با مهر

تیم مدیریت محتوای ایران- آنکارا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz