درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دبی با دانستنی های جالب

دبی با دانستنی های جالب

دبی شهری شگفت انگیزی که سریع در چند سال رشد اقتصادی خود را در خاورمیانه نشان داد. یکی از عوامل مهم در رشد اقتصادی شهر دبی فروش املاک و زمین بوده است.

کارشناسان اقتصادی نیز بارها در این مورد هشدار داده‌اند که چنین اقتصادی که تنها بر پایه خرید و فروش املاک باشد بسیار حبابی بوده و خطر سقوط آن بسیار زیاد است.

سقوط ناگهانی و شدید سهام دوبی در هفته‌های گذشته نیز از نشانه‌های متزلزل بودن پایه‌های اقتصادی دوبی است که تنها در ظاهر وضعیت بسیار خوبی دارد.

با تمام این وجود اقتصاد دوبی همچنان بر پایه املاک و صنعت توریسم استوار است و با همین روند توجهات زیادی را در منطقه خاورمیانه به خود جلب کرده است.

در ادامه مطلب مروری خواهیم داشت به برخی از جالب‌ترین حقایق در مورد این شهر کوچک در امارات متحده عربی.

از هر ۴ جرثقیل در دنیا، یکی در دوبی قرار دارد

همانطور که اشاره شد بازار املاک یکی از بزرگ‌ترین پایه‌های اقتصاد دوبی بوده و ساختمان سازی به سرعت در این شهر در حال پیشرفت است. به طوری که حدوداً ۲۴ درصد کل جرثقیل‌های موجود در دنیا برای ساخت و ساز در این شهر قرار دارد.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

با شن‌های جزایر مصنوعی نخل، می‌توان ۲٫۵ ساختمان امپایر استیت در آمریکا را پُر کرد

در ساخت جزایر مصنوعی نخل در شهر دوبی از ۹۴ میلیون متر مکعب شن استفاده شده است. در حالی که حجم کل ساختمان بزرگ امپایر استیت در نیویورک امریکا ۳۴ میلیون متر مکعب است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

با طلاهای استفاده شده در برج‌العرب می‌توان سطح ۴۶۲۶۵ تابلوی مونالیزا را پوشاند

طلا یکی از المان‌های اصلی طراحی داخلی برج العرب معروف است. به طوری که در نمای داخلی این برج از ۱۷۹۰ متر مربع ورقه‌های طلای ۲۴ عیار استفاده شده است. مساحت سطح تابلوی معروف مونالیزا ۰٫۳۸ متر مربع است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

هزینه و قیمت هرکدام از خودروهای نیروی پلیس بیشتر از هزینه تحصیل در گران‌ترین دانشگاه‌های آمریکا است

نیروی پلیس دوبی از خودروهای سوپر اسپورت و لوکس به عنوان ماشین‌های پلیس استفاده می‌کند تا توریست‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. ناوگان پلی دوبی شامل فراری‌های FF 500 هزار دلاری، و لامبورگینی آوانتادورهای ۴۰۰ هزار دلاری است. حتی چند دستگاه استون مارتین وان ۷۷ با قیمت ۱٫۸ میلیون دلار نیز در اختیار پلیس دوبی قرار دارد. هزینه ۴ سال تحصیل در گران‌ترین دانشگاه آمریکا ۲۵۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

تقریباً ۸۵درصد جمعیت دوبی خارجی و غیر بومی هستند

طبق آخرین آمار تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت افراد در دوبی اماراتی هستند و بقیه ۸۵ درصد اکثراً افرادی هستند که از هند پاکستان و بنگلادش به امید پیدا کردن کار به این شهر مهاجرت کرده‌اند. گروه‌های حامی حقوق بشر بارها و بارها از وضعیت نامناسب زندگی کارگران و رعایت نشدن پایه ای ترین حقوق انها شکایت کرده‌اند.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

برج خلیفه به‌قدری بلند است که برخی ساکنین آن باید در ماه رمضان بیشتر از بقیه افراد برای افطار کردن صبر کنند

برج خلیفه، بلندترین برج جهان در حال حاضر دارای ۱۶۰ طبقه مسکونی است. افرادی که در طبقات ۱۵۰ به بالا زندگی می‌کنند ازآنجایی‌که مدت زمان بیشتری خورشید را در آسمان می‌بینند باید بیشتر از بقیه صبر کنند تا روزه خود را افطار کنند.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

۴۰درصد معاملات فیزیکی طلا در دنیا در سال ۲۰۱۳ در شهر دوبی انجام‌شد.

در سال ۲۰۱۳، ۷۰ میلیارد دلار طلای با وزن ۲۲۵۰ تن معادل ۲۲۵۰ هزار کیلوگرم در شهر دوبی معامله شد. یک فیل بزرگ آفریقایی حدوداً ۲۳۰۰ تا ۶۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد. تمام وزن این مقدار طلا معادل وزن ۳۴۵ فیل بزرگ است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

تعداد کل توریست‌هایی که از دوبی دیدن کردند از کل افرادی که در شهر شن‌ژن چین زندگی می‌کنند بیشتر است

یکی دیگر از بزرگ‌ترین منابع درآمد دوبی صنعت توریسم است. در سال ۲۰۱۳ حدوداً ۱۱ میلیون توریست از شهر دوبی دیدن کرده و در هتل‌های آن اقامت داشته‌اند. جمعیت شهر شن ژن در چین حدوداً ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است. شن ژن دوازدهمین شهر پرجمعیت دنیا بوده و سومین شهر پرجمعیت چین است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

۳۹درصد از برج‌العرب معروف خالی از سکنه است

برج العرب بک هتل ۷ ستاره است که چهارمین هتل بلند دنیا نیز محسوب می‌شود. بااین‌وجود حدوداً ۳۹ درصد از فضای ساختمان این هتل بودن استفاده و خالی از سکنه است. بدین معنی که در هنگام ساخت تمام توجه به معماری و طرح ساختمان بوده و به اقامت تعداد بیشتر افراد توجهی نشده است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

مقدار نفتی که دوبی در طول یک روز تولید می‌کند برای پر کردن ۴٫۵ استخر استاندارد المپیکی کافی است

دوبی حدوداً ۵۰ تا ۷۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کند. که از نظر ابعاد تقریباً ۱۱ هزار متر مکعب می‌شود. این مقدار نفت برای پر کردن ۴٫۵ استخر استاندارد المپیکی کافی است.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

میزان دارایی ۴ میلیاردر بزرگ دوبی معادل تولید ناخالص داخلی کشور هندوراس است

طبق گزارش صندوق بین المللی پول، تولید ناخالص داخلی هندوراس حدوداً ۱۸٫۸ میلیارد دلار است. ۴ میلیاردر بزرگ دوبی، عبدالعزیز الغریر، مجید الفوتایم، خلاف الهبتور و عبدالله الفوتایم طبق اعلام نشریه فوربس در مجموع دارایی معادل ۱۸٫۷ میلیارد دلار دارند.

حقایقی جالب در مورد دوبی+تصاویر

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz